تصاویر رنج و عشق در یك نمایشگاه

تصاویر رنج و عشق در یك نمایشگاه به گزارش آبی طرح نمایشگاه «رنج و عشق در قاب تصویر» مقرر است با هدف كمك به سیل زدگان روز یكشنبه (۱۵ اردیبهشت ماه) در نگارخانه «خشت» افتتاح شود.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، نمایشگاه عكس رجبعلی قهرمانی و محمدسجاد قهرمانی با عنوان «رنج و عشق در قاب تصویر» با هدف كمك به سیل زدگان روز یكشنبه (۱۵ اردیبهشت ماه) ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه بامداد در نگارخانه «خشت» افتتاح شود.
رجبعلی قهرمانی كه مدیریت نگارخانه تازه تأسیس «خشت» را هم برعهده دارد، درباره هدف از تأسیس این نگارخانه می گوید: همواره در محافل هنری، صحبت از كمبود فضا برای عرضه و نمایش آثار هنرمندان مطرح بوده و هست. بر همین مبنا دغدغه كمبود فضای مناسب برای عرضه محصولات هنری من را بر آن داشت تا در حد توان خود بعنوان یك عكاس، فضایی مناسب در دل طبیعت را به دور از هر گونه آلودگی شهری در استان البرز با امكان دسترسی ساده در نزدیكی استان تهران و با در نظر گرفتن روحیات خاص هنرمندان و هنردوستان به سبك تركیبی از سنت و هنر طراحی و اجرا نمایم.
او ادامه می دهد: فاز اول این مكان در زمینی به مساحت حدود ۲۵۰۰ متر مربع در مدت ۴ سال توسط خودم و با مواد و مصالح بسیار ساده و قدیمی چوب، آجر، كاشی های فیروزه ای، گل و «خشت»، با به كارگیری تجربیات اندوخته از فعالیت های هنری چهل ساله ام و با یاری جستن از خداوند منان اجرا شد و توانستم نگارخانه خشت را به ثبت برسانم.
قهرمانی یادآور می شود: همینطور اساتید محترمی چون استاد سیف الله صمدیان، دكتر مجتبی آقایی، دكتر امیرعلی جوادیان، دكتر مجید رجبی معمار، استاد محمود عبدالحسینی، استاد كمال الدین شاهرخ، استاد علیرضا قادری، استاد عباس میرهاشمی، دكتر جواد قاسمی و تعدادی از هنرمندان صاحب نظر ضمن دیدار از این مجموعه با عرضه نقطه نظرات خودشان مشوق ما در این امر بوده اند.
او برگزاری اردوهای یك روزه برای دانشجویان و اساتید رشته های هنری، برگزاری وركشاپ های عكاسی، نقاشی، خطاطی، فیلمسازان، صنایع دستی و…، ساخت كلیپ های موسیقی ایرانی و سنتی، محل مناسب جهت برگزاری و اجرای كنسرتهای موسیقی، برگزاری نمایشگاه در گالری سر پوشیده و محیط باز، برگزاری بازارچه محصولات هنری، صنایع دستی و فروش محصولات روستایی را همچون قابلیت های نگارخانه «خشت» عنوان می كند.
قهرمانی همینطور اظهار می كند: در مجموعه نگارخانه «خشت» برای هنرمندان كشور كه همیشه در امور خیر پیش قدم بوده اند، این امكان فراهم آمده تا بتوانند به صورت گروهی و انفرادی آثار خویش را به نفع نیازمندان جامعه عرضه و به فروش برسانند و همینطور اندوخته علم و تجربه فاخر خود را در چارچوب كلاس های آموزشی به صورت مجانی به هنردوستان نیازمند انتقال دهند.
این عكاس می گوید: یكی دیگر از برنامه های نگارخانه «خشت» برگزاری كلاس های هنری مجانی توسط اساتید خیر برای بهره مندی معلولین و ویلچرنشینان جامعه است. چون كه معتقدم هنر بهترین وسیله برای ایجاد روحیه و انگیزه ادامه زندگی مطلوب برای این قشر صدمه دیده است.

1398/02/13
13:10:08
5.0 / 5
4172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است