در نشست خبری سومین دوره نشان عكس مطبوعاتی مطرح شد، حمید فروتن:

وظیفه عكاسان جریان سازی است

وظیفه عكاسان جریان سازی است آبی طرح: نشست رسانه ای سومین دوره اعطای نشان عكس سال مطبوعاتی به همراه رونمایی از پوستر این جشنواره و اعلام زمان برگزاری آن در خانه هنرمندان توسط حمید فروتن، رئیس هیات مدیره انجمن عكاسان، به همراه پیشكسوتان این عرصه اعلام گردید.


به گزارش آبی طرح به نقل از خبر آنلاین، نشست خبری سومین دوره اعطای نشان عكس سال مطبوعاتی، با حضور حمید فروتن، رئیس هیات مدیره انجمن عكاسان در سالن امیرخانی خانه هنرمندان اجرا شد. ابتدای این نشست با صحبت حمید فروتن رئیس هیات مدیره عكاسان مطبوعاتی به همراه بعضی از پیشكسوتان این عرصه شروع شد. حمید فروتن با اشاره به اینكه سومین دوره این جایزه با بیستمین سال انجمن صنفی همزمان شده است، اظهار داشت: طبق روال سال های گذشته، سعی كردیم كه این دوره بهتر اجرا شود. در روند این كار شورای سیاستگذاری، تعیین می كند كه چه نماییم. وی در توضیح این انجمن اظهار داشت: نكته این است اگرچه انجمن ما صنفی است اما با بقیه صنوفی مانند صنوف كالاها متفاوت می باشد، این صنف فرهنگی و هنری است و باید مسائل هنری مطرح شود. از وظایف مهم آن جریان سازی است كه امر بسیار مهمی برای عكاسان مطبوعات محسوب می شود. خوشحالیم با شرایط این انجمن كه امسال خیلی مشكل شده است، توانستیم این دوره از جایزه را هم برگزار نماییم.
فروتن در ادامه اظهار داشت: یكی از مشكلات انجمن ما عدم وجود حامی مالی است؛ من در همین جا از تمام عكاسان، درخواست می كنم برای پشتیبانی از انجمن، به عضویت این انجمن درآمده و ما را در وظایف خود یاری دهند. وی در مورد سومین دوره اعطای نشان عكس سال مطبوعاتی توضیح داد: فراخوان آثار برای این جایزه از یكی دو ماه گذشته داده شده و به دنبال آن تعداد چهارهزار عكس جمع آوری شد. به مدت سه روز داوری داشتیم و داوران ساعت ها برای هر عكس گفت و گو كردند. این داوری شب گذشته به انتها رسید. رئیس هیات مدیره انجمن عكاسان در ادامه اظهار داشت: ما این جشنواره را طبق سال قبل در پنج بخش محیط زیست، پرتره، بخش خبری، مستند و ورزشی برگزار خواهیم كرد. مالتی مدیا نیز كه از دوره قبل به جشنواره اضافه شده بود، امسال هم یكی از بخش های این جایزه است. همین طور جوایز این جشنواره كه شامل یازده تندیس است را به برگزیدگان در بخش تك عكس و مجموعه عكس اهدا خواهیم كرد و از طرف دیگر از چند پیشگام و پیشكسوت داریم كه در روز اختتامیه از آنان تجلیل خواهد شد. داوران این جایزه بعد از داوری عكس ها به این نتیجه رسیدند كه عكاسان در بخش هایی نیاز به آموزش دارند و تلاش انجمن بر این است كه با همكاری عكاسان و استادانی كه مایل به تدریس هستند، توجه به محتوا كه امر بسیار مهمی است به عكاسان آموزش داده شود.
حمید فروتن درانتها درباره فعالیت های این صنف توضیح داد: ما در دو روز گذشته نمایشگاه عكس «سیل» را در ورودی مترو میدان ولیعصر برگزار كردیم و مسئله مهم این است كه با این جشنواره و تداوم جشنواره های این چنین جریان سازی در فرهنگ و هنر داشته باشیم.
نمایشگاه جنبی این نشان كه شامل ۱۶۵عكس برگزیده در پنج بخش است در خانه هنرمندان و در سالن ممیز تا ساعت پنج روز پنجم تیر ادامه خواهد داشت و اختتامیه آن در ساعت ۱۸ انجام خواهد شد. درانتها این نشست خبری پوستر طراحی شده توسط حیدر رضایی، گرافیست و عكاس این صنف، رونمایی گردید. ۲۵۸۲۵۸

1398/03/28
13:32:15
5.0 / 5
4115
تگهای خبر: آموزش , استاد , پوستر , پیشكسوت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است