در سفر به صبح

بزرگداشت عباس كیارستمی

بزرگداشت عباس كیارستمی به گزارش آبی طرح نمایشگاه گردان، نمایشگاه «سفر به صبح» می گوید در این نمایشگاه نگاه و قدرت خاص عباس كیارستمی در تبدیل یك اندیشه به اثر هنری را كه در آثار عكاسان جوان و نوظهور هم وجود دارد، به معرض نمایش گذاشته است.


نمایشگاه عكس، چیدمان و مالتی مدیا «سفر به صبح» سومین سالانه بزرگداشت عباس كیارستمی است كه عصر روز گذشته (جمعه ۳۱) خرداد در گالری ایوان افتتاح شد. در این نمایشگاه آثاری از علی نیك رفتار، محمد فوقانی، حسن شجاعی، مهدی حیدری، مسعود اشتری، امید صالحی، حسن هندی، حافظ احمدی، امیر عابدی، بابك برزویه، جلال حمیدی، سحاب زری باف، سمیه جعفری، حبیب مجیدی، مهدی دلخواسته، حسام خلوصی، آرمین امیریان، آرزو اتحاد، ایران انتظام، عبدالرضا نیكو، عباس ابهری، مریم مجد و رز ارغوان آذر به نمایش درآمد. همین طور برخی از تصاویر كمتر دیده شده عباس كیارستمی در ابتدای ورود به گالری ایوان چشم نواز بودند.
در افتتاحیه این نمایشگاه هنرمندان و سینماگرانی چون فاطمه معتمدآریا، سیف الله صمدیان، حبیب رضایی، محمد سریر، جمشید گرگین، بهرام رادان، حبیب اسماعیلی، مجید مظفری، محمدرضا غفاری، شقایق فراهانی و… حضور داشتند.
نمایشگاه گردان «سفر به صبح» با تاكید بر اینكه همیشه تحت تاثیر نگاه عباس كیارستمی قرار داشته است، درباره قالب های تصویری به كار گرفته در این نمایشگاه توضیح داد: «وقتی عباس كیارستمی به طبیعت نگاه می كرد، نوعی دریافت هنری از آن استخراج می كرد كه در واقع نگرش هنری ناب نامیده می شود به این معنا كه پیچیده می دید اما ساده بیان می كرد. این در شرایطی است كه بعضی از هنرمندان ساده می بینند و در آثارشان پیچیده بیان می كنند، بنا بر این قدرت خارق العاده عباس كیارستمی در تبدیل كردن یك اندیشه به اثر هنری اعجاب انگیز بود. وی همینطور با رسانه های مختلف و همگام با تكنیك های نوین هنری آثارش را به ثبت می رساند بنا بر این بیان هنری پیشرویی را از او شاهد بودیم كه نمی توان آنرا با آثار هیچكدام از هم نسلانش مقایسه كرد. بنا بر این در نمایشگاه «سفر به صبح» كوشیدیم از هنرمندانی بهره بگیریم كه تحت تاثیر نگاه خاص كیارستمی، حرف جدیدی برای بیان (زبان شخصی هنرمند) دارند.» منصوری بیان كرد: «وقتی به آثار كیارستمی نگاه می نماییم دیگر به طبیعت كاری نداریم و به مفهومی كه نشان دهنده طبیعت است، می نگریم انگار كه تصاویری ساده آدمی را به دنیای حكمت و سلوك می برد.»
او با اشاره به اینكه گالری ایوان از هنرمندان جوان و نوظهور حمایت می كند، درباره جایگاه نمایشگاه اظهار نمود: «این نمایشگاه جهشی برای عكاسی كشور بشمار می رود.» سومین سالانه بزرگداشت عباس كیارستمی در چارچوب نمایشگاه «سفر به صبح» توسط گالری ایوان و با همراهی انجمن صنفی عكاسان سینمای ایران از ۳۱ خرداد در گالری ایوان به نشانی الهیه، خیابان مریم شرقی، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، ابتدای خیابان لسانی، بن بست حمید، شماره یك شروع به كار كرد و تا ۱۴ تیر ادامه خواهد داشت. ۲۵۸۲۴۵
 


منبع:

1398/04/04
10:13:02
5.0 / 5
3965
تگهای خبر: اثر هنری , تصویر , سینما , عكاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است