حراج تهران یا حراج غرور مردمان؟!

حراج تهران یا حراج غرور مردمان؟! آبی طرح: حراج تهران در نهایت افتخار اعلام نمود كه درانتها یازدهمین حراج موفقیت آمیز خود، به رقم كل فروش 420.040.000.000 ریال دست یافت.این خبری بود كه در نخستین دقایق امروز بامداد در فضای مجازی مشاهده كردم. از اینكه سبب افتخار حراج تهران شده است و توانسته است با گرد آوری تعدادی از علاقه مندان فرهنگ وهنر رونقی به هنر های تجسمی و زندگی سراسر عشق و پارسایی خیلی از اهل هنر بدهد سبب شادی ام شد؛ اما بدون هیچگونه پیشداوری در مورد « از كجا آورده ای » سرمایه صاحبان چهل و دو میلیاردی خریدار این آثار نفیس؛ به باد رفتن غرور و كرامت نفس پدران و مادرانی كه نمی توانند وعده ای غذای گرم برای فرزندان خود فراهم آورند و با رشد ظالمانه قیمت و اجاره مسكن سر در گریبان می گیرند و صدایشان شنیده نمی گردد و میلیون ها بیكار و تعطیلی كارگاه ها و مكان های كسب ؛ ركود كم سابقه و از رونق افتادن زندگی اكثریت مردم و مبتلاشدن ء به دهها بیماری ناشی از ناامبدی و... روحم را آزار داد.

مصمم شدم ؛ فریاد برآورم « عدالت اجتماعی نخواستیم ؛ بلكه غرور و بزرگی مردان و زنان این مرزوبوم را بیشتر از این به سخره نگیرید » آیا امكان دارد حاكمیت و رئیسان قوای سه گانه كشور به این ناعدالتی های رو به گسترش پاسخ دهند كه چگونه است كه عده قابل توجهی از مردم گرفتار هزینه ها و درآمدهای عادی زندگی هستند و جماعت دیگری باهدف یاری به هنر نقاشی این مرزوبوم میلیاردها هزینه می كنند این تفاوت زندگی ناشی از عدالتی است كه به آن تسلیم شدیم و وعده اش را شنیده بودیم ؟!

آیا این همان نظام عدالت و مواساتی است كه صدها هزار جوان این جامعه برای استقرار و بقای آن جان بركف گذاشتند و مجاهدانه زندگی امروزشان را با فردای موعود عوض كردند و به شهادت رسیدند!

مدیران حاكم بر ایران زمین !
آیا می دانید تبعات این گسست و فاصله طبقاتی، چه بلایی برسر روابط انسانی و اخلاقی مردم آورده است و كمتر كسی حاضر است داشته هایش را بین سایرین تقسیم كند و دیدن فقر و فلاكت و بی خانمانی و عفت فروشی در نگاه عموم جامعه عادی شده است و به سرعت لكن با غصه و افسردگی از كنار آنان عبور می كنند در صورتیكه آموخته ایم: بنی آدم اعضای یكدیگرند...

اگر نمی توانید بی عدالتی حاكم برجامعه را درمان كنید حداقل با راه اندازی كارناوال هایی چون حراج تهران و فروشگاه های پر زرق و برق و دلفریب ؛ كرامت و بزرگی خانواده ها را به غارت نبرید و اگر خیرخواهانی هم می خواهند از طیف و گروهی حمایت مالی كنند بدون سروصدا به سنت گذشتگان رفتار كنند تا شاهد نمایش زندگی نجومی و طلایی اندكی از مردم در مقابل زندگی مس گونه اكثریت جامعه نباشیم.

* حقوق دان و پژوهش گر


منبع:

1398/04/19
14:16:16
5.0 / 5
4608
تگهای خبر: سرمایه , فرهنگ , فروش , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است