نقاشی كودكان بیمار 38 كشور عروسك می شود

نقاشی كودكان بیمار 38 كشور عروسك می شود به گزارش آبی طرح در یك جشنواره بین المللی نقاشی برای كودكان بیمار مقرر است كه آثار منتخب به عروسك و اسباب بازی تبدیل گشته و سپس به رتبه های برتر هدیه داده شود.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، پنجشنبه ۱۷ مرداد در مركز طبی كودكان تفاهم نامه همكاری «استارتاپ نقاشیم» با «پنجمین جشنواره بین المللی نقاشی برای كودكان بیمار» به امضا رسید.
نیما رضایی، دبیر جشنواره بین المللی نقاشی برای كودكان بیمار (شبكه جهانی یوسرن) در این مراسم بیان كرد: توجه به سلامت روان كودكان بیمار اهمیتی كمتر از سلامت جسم نداشته و هنر همواره خوراك سلامت روان را تامین می كند. توجه یك كودك بیمار به مقوله ای مانند نقاشی، خودباوری را در او پررنگ و از تمركز بر دلزدگی ناشی از بیماری خارج می كند تا روند درمان تسریع یابد.
رئیس مركز طبی كودكان با اشاره به اینكه فراخوان جشنواره بین المللی نقاشی برای كودكان بیمار از آبان ماه سال قبل اعلام شده، افزود: از میان آثار ارسال شده به جشنواره، ۵۰۰ نقاشی از ۳۸ كشور در مرحله اول داوری انتخاب و در مرحله دوم ۶۰ اثر از ۴ گروه سنی منتخب شد كه نهایتا ۱۵ اثر برگزیده با آرای هیئت داوران بین المللی و نظرسنجی مردمی معرفی می گردند.
او افزود: ۲۵۰ اثر به مرحله نیمه نهایی رسیده و تابحال بیشتر از ۱۳۰۰ نفر كه ۸۵ درصد آنان غیرایرانی هستند توسط شبكه یوسرن و سایت جشنواره به نقاشی ها رای داده اند. آیین افتتاحیه جشنواره مهرماه امسال و همزمان با روزجهانی كودك با معرفی ۲۵۰ نقاشی برگزیده در تهران برگزار می گردد. اختتامیه هم در آبان ماه در بوداپست مجارستان برگزار می گردد.
همینطور حمید فرضی، مدیر استارتاپ «نقاشیم» با تاكید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های نوآورانه استارتاپ ها در پشتیبانی از فعالیت های بشر دوستانه سازمان های غیرانتفاعی و مردم نهاد، بیان كرد: استارتاپ «نقاشیم» امسال همراهی با جشنواره نقاشی برای كودكان بیمار را درقالب ادای مسئولیت اجتماعی دردستور كار قرار داده است.
او با اشاره به اینكه آثار منتخب جشنواره به عروسك، اسباب بازی و سبدی از محصولات این مجموعه تبدیل گشته و به رتبه های برتر هدیه می شود، اضافه كرد: امید زیبای تمامی كودكان شركت كننده در جشنواره ستودنی است، ازاین رو استارتاپ نقاشیم به تمامی این عزیزان هدیه ای اختصاصی اهدا خواهد نمود. همینطور در تلاشیم با اختصاص بخشی ویژه در وبسایت naghashim.com تمامی ۵۰۰ اثر برگزیده را به معرض نمایش گذاشته و امكاناتی جهت حمایت مستقیم مردم از تبدیل نقاشی این كودكان به سبد ویژه هدایا ایجاد نماییم.

1398/05/22
12:55:00
5.0 / 5
4065
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است