در نشستی به مناسبت «روز خبرنگار» مطرح شد

درخواست خانه هنرمندان از شورای شهر

درخواست خانه هنرمندان از شورای شهر آبی طرح: مدیرعامل خانه هنرمندان ایران با نمایندگان رسانه های فعال در حوزه فرهنگ و هنر به مناسبت نزدیك بودن «روز خبرنگار» جلسه ای برگزار كرد.به گزارش ایسنا، مجید رجبی معمار - مدیرعامل خانه هنرمندان ایران - در این نشست كه ظهر امروز (۱۱ مردادماه) در تالار امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد، اظهار كرد: بین علوم ارتباطات و هنر رابطه مستقیم وجود دارد، زیرا خوب نوشتن و خوب نقل كردن هنر به شمار می آید.
او ادامه داد: خانه هنرمندان مكان خاصی است، زیرا هر روز اساتید مختلفی از رشته های گوناگون هنری به آن رفت وآمد دارند. همه هنرمندان رشته های مختلف اذعان دارند كه این مكان متعلق به همه هنرمندان است. تلاش ما در این مدت این بوده كه نیاز انجمن های تخصصی را بسنجیم و به آن ها امكانات بدهیم كه ۹۰ درصد این امكانات كاملا رایگان است.
رجبی معمار بیان كرد: راندمان كلی خانه هنرمندان افزایش جدی پیدا كرده است. تا حدی كه ما مجبور شدیم یك روز در هفته را تعطیل كنیم. ما به شكل مرتب شاهد برگزاری وقایع مختلف هنری در این مكان هستیم.
وی خبر داد كه چهارمین شماره نشریه خانه هنرمندان با نام «شیوه» تا چند روز دیگر منتشر می شود.
مدیرعامل خانه هنرمندان گفت: بزرگانی كه پیش از این كمتر به این خانه می آمدند و برای صحبت كردن آزادی بیشتری می خواستند، اكنون به این مكان رفت وآمد دارند.
رجبی معمار با بیان این كه ما درخواست های متعددی برای اجاره گالری یا در اختیار قرار دادن سالن های تئاترمان داریم، اظهار كرد: در كل كشور، مكانی كه همه این هنرها این گونه آنجا جمع شوند، وجود ندارد؛ اما در خانه هنرمندان این اتفاق افتاده است. این در حالی است كه بودجه سالانه ما كم و چیزی نزدیك به شوخی است.
مدیرعامل خانه هنرمندان ادامه داد: كل بودجه یك سال ما سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است كه ما با مشقت زیادی خدمات رایگان را به هنرمندان ارائه می دهیم. اكنون پنج یا شش انجمن در ساختمان شماره ۲ خانه هنرمندان مستقر هستند.
او بیان كرد: كمك به خانه هنرمندان تكلیف دولت است كه در دوره قبل، كمك زیادی به ما نداشتند؛ اما من می دانم معاون هنری وزارت ارشاد ارتباط نزدیكی با هنر دارد و همه جا كنار ماست. از ابتدای تأسیس خانه هنرمندان ایران بیشترین كمك را به این نهاد، شهرداری تهران داشته است. به طوری كه حتی آقای قالیباف - شهردار - مورد طعن واقع شد كه چرا بیش از مصوبه شورای شهر تهران به اینجا كمك كرده است.
رجبی معمار گفت: واقعاً امیدوارم شورای شهر و شهردار جدید این مسیر را نه تنها ادامه، بلكه توسعه دهند.
او در پایان، از آمادگی خانه هنرمندان ایران و رایزنی با هنرمندان برای ایجاد یك كتابخانه سخن گفت و اظهار كرد: سال هاست كه در ضلع شمالی پارك هنرمندان، ساختمانی وجود دارد كه قرار بوده به شهرداری واگذار شود. این ساختمان در حال حاضر به ارتش تعلق دارد و امیدواریم در دوره بعدی، مسئولان ارتش خودشان برای واگذاری این ساختمان پا پیش بگذارند.

انتهای پیام

1396/05/11
17:00:47
5.0 / 5
4664
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است