رابرت فرانك درگذشت، مردی كه آمریكای واقعی را به جهان نشان داد

رابرت فرانك درگذشت، مردی كه آمریكای واقعی را به جهان نشان داد آبی طرح: رابرت فرانك یكی از تاثیرگذارترین عكاسان قرن بیستم در 94 سالگی دارفانی را وداع گفت.


به گزارش آبی طرح به نقل از خبر آنلاین، رابرت فرانك عكاس آمریكایی كه اصالتا اهل سوییس بود، از دنیا رفت. فرانك سال ۱۹۴۷ از سوییس به آمریكا مهاجرت كرده بود و بیشتر از همه برای مجموعه عكس «آمریكایی ها» (The Americans) شناخته می شد.
مجموعه «آمریكایی ها» حاصل یك سفر ۱۵ هزار كیلومتری به سراسر آمریكا در دوران جنگ سرد است. این مجموعه نخست در فرانسه، سپس در آمریكا منتشر گردید و با انتقادهای تندی روبه رو شد. دلیل انتقادها واضح بود، تصاویری كه فرانك از آمریكا به جهانیان نشان می داد، بر خلاف آن چیزی بود كه تبلیغات و هالیوود به دنیا عرضه می كردند. ارل ای پاول تاریخ نگار هنر «آمریكایی ها»ی نمایش داده شده در تصاویر فرانك را «مردمی گرفتار نژادپرستی، مسموم شده توسط سلبریتی ها و رسانه ها و اغلب نادیده گرفته شده توسط سیاست مداران» توصیف كرده بود. فرانك از میان ۲۸ هزار عكسی كه گرفته بود، ۸۳ عكس را برای كتاب «آمریكایی ها» انتخاب نمود كه به باور بسیاری تاریخ فتوژورنالیسم را از نو نوشت.
منبع: بی بی سی / ۱۰ سپتامبر ۲۴۱۲۴۱


منبع:

1398/06/21
20:15:33
5.0 / 5
4095
تگهای خبر: عكاس , عكس , كتاب , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است