افتتاح اولین هنرستان خراسان جنوبی

افتتاح اولین هنرستان خراسان جنوبی به گزارش آبی طرح هنرستان دخترانه هنرهای زیبا بیرجند با حضور هنرمندان و مدیران هنری بامداد شنبه (۱۳ مهر ماه) راه اندازی شد.


به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرستان دخترانه هنرهای زیبای بیرجند اولین هنرستان استان خراسان جنوبی است كه با حضور علی اكبر صفی پور، مدیركل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری، ناصر نبی زاده، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی، مجید پورعیسی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و تعدادی از مدیران و هنرمندان استان برگزار گردید.
هنرستان دخترانه هنرهای زیبای بیرجند در رشته های نقاشی، نمایش و سینما از مهرماه امسال فعالیت خویش را شروع كرده است.
۳۱ فروردین ماه سال جاری در مسافرت سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، محمد اله یاری فومنی، مدیركل سابق دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری و هادی مظفری مدیركل هنری تجسمی به خراسان جنوبی، در نشستی با حضور مدیران اداره كل فرهنگ وارشاداسلامی، آموزش و پرورش و دیگر نهادهای استان خراسان جنوبی درباره راه اندازی هنرستان هنرهای زیبای استان خراسان جنوبی گفتگو و توافق شد.
علی اكبر صفی پور، مدیر كل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با بیان این كه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ماموریتی تحت عنوان نمونه سازی در فرهنگ و هنر را در جهت كار هنرستان ها بر عهده دارد، افزود: باید الگوها و نمونه هایی را عرضه دهیم تا دیگران با تاسی گرفتن از آنها كارهایی بهتر و فراگیرتر را انجام دهند. تلاش می شود فعالیت ها و الگوسازی هایی باعنوان هنرستان هنرهای زیبا و هنرستان موسیقی صورت گیرد.
صفی پور اغلب هنرمندان معاصر را فارغ التحصیلان از این هنرستان ها دانست و اظهار داشت: امسال صدمین سال تاسیس هنرستان موسیقی تهران را جشن گرفتیم، این تداوم در فعالیت هنرستان ها نشان داده است وزارت فرهنگ و ارشاد در كنار وزارت آموزش و پرورش باید برای توسعه هنرستان ها تلاش كنند.
وی به ۴۲ هنرستان فعال در كشور اشاره نمود و خاطرنشان كرد: در این زمینه مشكل كم نداریم اما از همان زمانی كه مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی پیگیر راه اندازی هنرستان هنرهای زیبا در این استان شد، سعی كردیم تا این اتفاق رخ دهد.
مدیر كل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز امیدواری جهت راه اندازی هنرستان هنرهای زیبا برادران خراسان جنوبی در آینده نزدیك، افزود: برای حل مشكلات هنرستان ها هم از بودجه های فصل پنج می توان اختصاص داد اما همت استان را هم می طلبد.
ناصر نبی زاده، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در این مراسم اظهار داشت: خراسان جنوبی سابقه ای كهن در فرهنگ و آموزش دارد و بیرجند سومین شهر ایران است كه در آن آموزش مدرن پایه ریزی شده است، بنابراین احتیاج به راه اندازی هنرستان هنرهای زیبا در این استان احساس می شد و از لزوم ها بود.
نبی زاده با اشاره به اینكه دایر شدن هنرستان از اهداف اصلی این اداره كل بود، افزود: كار اجرایی هنرستان حالا با سه رشته شروع شده است و امیدواریم سال های آینده با رشته های بیشتری فعالیت داشته باشد.
مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، این هنرستان را بستری شایسته برای حوزه های فرهنگ و هنری استان دانست و اضافه كرد: هنرستان هنرهای زیبا امكان عرضه صحیح آموزش های هنری را به علاقه مندان فرآهم كرده است.
نبی زاده در انتها از مدیر كل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار خراسان جنوبی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به علت تاكید و پیگیری هایی كه جهت راه اندازی این هنرستان انجام داده بودند، تشكر كرد و اضافه كرد: از اداره كل آموزش و پرورش هم قدردانی می نماییم كه با وجود كمبود فضای آموزشی، درخواست ما را برای اختصاص دادن این فضا به هنرستان هنرهای زیبا، پذیرفتند.
رضا یكه خانی، معاون متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی در این مراسم اظهار داشت: در این هنرستان تنها دریافت مدرك نباید ملاك باشد، بلكه اصل مبحث و محور آموزش ها، شایستگی و كسب مهارت است. از جانب دیگر دانش آموزان تحصیلكرده در رشته های فنی و حرفه ای می توانند بدون آزمون ادمه تحصیل بدهند اما شرط موفقیت، تنها علاقه و تلاش است.
منبع:

1398/07/14
23:37:39
5.0 / 5
3830
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , سازمان , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است