می خواهیم هنر ایران و ایتالیا را پیوند بزنیم

می خواهیم هنر ایران و ایتالیا را پیوند بزنیم به گزارش آبی طرح سفیر ایتالیا در تهران بر این باور است كه مردم كشورهای جهان با وجود همه تفاوت ها و مشكلات جهانی موجود، خواسته های مشتركی همچون صلح، دوستی، سفر و... دارند. او می گوید: مردم می خواهند راحت و آرام زندگی كنند و به همین خاطر هم فكر می كنم همه ما همانند هم هستیم.


جوزپه پرونه كه مدتی است در سفارت ایتالیا میزبان برنامه ها فرهنگی و هنری مشترك میان ایران و این كشور اروپایی است، در گفت وگویی با ایسنا در پاسخ به این پرسش كه با عنایت به تنش های سیاسی و اقتصادی موجود در جهان، چقدر هنر می تواند در برقراری ارتباط میان ملل گوناگون مؤثر باشد، اشاره كرد: بطور كلی مردم كشورهای جهان با وجود همه تفاوت ها و مشكلات كه در سطح جهانی وجود دارد، خواسته های مشتركی همچون صلح، دوستی، سفر و... دارند و می خواهم راحت و آرام زندگی كنند و به همین خاطر هم فكر می كنم ما از این نظر همانند هم هستیم.
او كه در حاشیه مراسم معرفی یك برند دكوراسیون در تهران سخن می گفت، تصریح كرد: در این میان هنر و فرهنگ نقش بسیار مهمی را ایفا می كند؛ چونكه این دو در كنار هم یك زبان جهانی برای برقراری ارتباط هستند؛ زبانی كه همه مردم جهان متوجه آن می شوند و در مقابل مردم نیز از هر كشوری كه باشند هنر را تحسین می كنند. فرقی نمی كند اهل كجا باشیم، به چه زبانی صحبت نماییم، چه نوع تفكری و شغلی و به چه مذهبی باور داشته باشیم، در نهایت همه ما زیبایی را دوست داریم.
پرونه با اشاره به اینكه «ایرانی ها و ایتالیایی ها همواره ارتباط عمیقی از نظر اجتماعی و فرهنگی داشته اند»، اشاره كرد: ایران كشوری است كه هنر خلاقی دارد و مردم آن دوست دارند خودشان را با فرهنگ و هنر نشان بدهند. ما نیز می خواهیم هنر ایتالیا و ایران را با هم پیوند بزنیم و مهمرین اهداف در این راه ما برقراری ارتباط میان مردم این دو كشور است.
منبع:

1398/07/15
11:15:23
5.0 / 5
3926
تگهای خبر: زندگی , زیبایی , فرهنگ , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است