كتاب سومین اكسپو مجسمه رونمایی گردید

كتاب سومین اكسپو مجسمه رونمایی گردید به گزارش آبی طرح كتاب سومین اكسپو مجسمه ایران با حضور تعدادی از مجسمه سازان و هنرمندان در خانه هنرمندان ایران رونمایی گردید. سومین اكسپو مجسمه ایران از ۱۵ آذرماه تا ششم دی ماه در در گالری طرحی هنر برگزار می گردد و در این رویداد آثار هنرمندان مجسمه ساز برای نمایش و فروش در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است.


به گزارش آبی طرح به نقل از روابط انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران، محسن غلامی ـ دبیر سومین اكسپو مجسمه ایران ـ اظهار داشت: برگزاری اكسپو ۹۸ با كیفیت مطلوب در نمایش آثار و چاپ كتاب درخور می تواند آغازی مجدد در بازار هنر مجسمه سازی ایران باشد. این نمایشگاه تلاش می كند ضمن عرضه حداكثری آثار جامعه مجسمه سازی به معرفی هنرمندان جوان و مجموعه های آنها در كنار آثار پیشكسوتان بپردازد و آثارشان را به بازار مجسمه سازی معرفی نماید.
او اضافه كرد: این رویداد در حالی برگزار می گردد كه تعداد مجموعه داران و مراكز تجاری، تفریحی و موسسات مالی علاقه مند به خرید اثر هنری رو به افزایش است. در این رویداد كوشیده ایم ضمن نمایش خوب آثار را فراهم نماییم و با چاپ كتاب اكسپو زمینه ای را برای مكتوب كردن تاریخ مجسمه سازی ایران فراهم نماییم.
غلامی در انتها سخنانش اظهار داشت: سال ۱۳۹۰ كه دومین اكسپو مجسمه ایران در گالری شیرین برگزار شد، من جوان ترین شركت كننده این رویداد بودم هیچگاه تصور نمی كردم روزی خودم دبیر اكسپو دوره بعدی باشم. امیدوارم كه روند برگزاری اكسپو منسجم و مداوم باشد.
در ادامه بهروز دارش اظهار داشت: اولین اكسپو را در سال ۱۳۸۷ برگزار كردیم و در اكسپو ۱۸۰ میلیون اثر فروختیم و رقم بسیار بالایی بود اما متاسفانه در روند برگزاری اكسپو اختلال به وجود آمد و نتوانستیم شاهد تداوم برگزاری آن باشیم. بزرگترین تاسف من از دست دادن زمان است كه نتوانستیم از امكاناتمان استفاده نماییم.
او با اشاره به دشواری هایی كه برای برگزاری اولین اكسپو با آن روبه رو بوده اند، اظهار داشت: با عنایت به این كه هدف برگزاری اكسپو، ایجاد بازار برای فروش مجسمه و جذب مجموعه داران جدید است، باید آثاری در اكسپو عرضه شود كه متناسب با نیاز بازار خلق شده باشد. متاسفانه تعداد مجموعه داران ما بسیار محدود و سلیقه شان مشخص است، ما باید ضمن جلب نظر این مجموعه داران، تلاش نماییم فضا و فرصتی را فراهم نماییم كه به تعداد مخاطبان آثار تجسمی و خریداران این آثار افزوده شود.
عباس مجیدی، رئیس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه سازان ایران با اشاره به وضیعت اقتصاد هنر ایران اظهار داشت: هرچند در سال های اخیر بازارهای تجسمی و حراجی های در منطقه و ایران رونق پیدا كرده اما در این میان سهم مجسمه سازان بسیار ناچیز و محدود بوده است و پیوستن به این بازار آسان نیست و شاید حتی گاه پیوستن به این بازار باعث شود تا هنرمندان از مسیر واقعی خودشان دور شوند.
او اضافه كرد: با برگزاری اكسپوهای هنری می خواهیم تا فرصتی را برای عرضه و فروش آثار مجسمه سازان فراهم نماییم و فاصله میان هنرمندان، مردم، گالری دارها و مجموعه داران را كم نماییم. برای برگزاری سومین اكسپو مجسمه قدردان تمام كسانی هستیم كه ما را در این راه یاری كردند. بی گمان این اكسپو با تمام خصوصیت های مثبتش، نقص هایی هم دارد، امیدواریم با نقدهای سازنده شما بتوانیم این موارد را برطرف نماییم.
در این مراسم همینطور از تلاشهای بی وقفه طاها بهبهانی، هنرمند نقاش و مجسمه ساز تقدیر گردید.
بهبهانی در سخنانی ضمن بازگویی چند خاطره و بی مهری هایی كه نسبت به مجسمه سازی در سرزمین ما شده است، اظهار داشت: من در مكتب كمال الملك بزرگ شده ام و در این مكتب یاد گرفتم كه هنرمند باید مستقل باشد و این مورد را سرلوحه كار و زندگی ام كرده ام.
سومین اكسپو مجسمه ایران به دبیری محسن غلامی از ۱۵ آذرماه تا ششم دی ماه در گالری طرحی هنر برگزار می گردد و در این رویداد كه توسط انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران با همكاری گالری طراحی هنر برگزار می شود، آثار هنرمندان مجسمه ساز برای نمایش و فروش در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است.
هومن سلیمی، لیلا نقلی، میترا ارباب سلجوقی شورای برگزاری این رویداد را برعهده دارند.
گالری طراحی هنر در خیابان ولیعصر، بالاتر از چهار راه پارك وی، نرسیده به زعفرانیه، پلاك ۲۸۸۰ واقع شده است.
منبع:

1398/09/17
14:24:58
5.0 / 5
4187
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است