دبیر جشنواره مطرح كرد؛

جشنواره تئاتر روح الله معرفی امام خمینی (ره) به نسل سوم انقلاب

جشنواره تئاتر روح الله معرفی امام خمینی (ره) به نسل سوم انقلاب به گزارش آبی طرح دبیر هنری سومین جشنواره تئاتر و نمایشنامه نویسی روح الله؛ هنر نمایش را از مهمترین ابزارهای توسعه و انتشار فرهنگ در جامعه دانست و تصریح كرد: جشنواره تئاتر روح الله گامی كوچك در معرفی حضرت امام خمینی (ره) به نسل سوم انقلاب است.


جواد ایزددوست در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: گامی كه در سال ۱۳۹۶ برای برگزاری اولین رویداد تئاتر و نمایشنامه نویسی روح الله در استان اصفهان با نگاه جشنواره ای ملی برداشته شد خوشبختانه امسال در زمستان سال ۹۸ به سومین دوره رسیده است.
وی با اشاره به اهمیت موضوعات فرهنگی در كلام امام خمینی (ره) اظهار داشت: ایشان فرموده بودند انقلاب ما بیشتر از آنكه انقلابی سیاسی باشد رخداد و رویدادی فرهنگی است، به همین مناسبت بر آن شدیم تا با عنایت به زمینه فرهنگی هنر نمایش از این راه برای معرفی هرچه بیشتر اندیشه های ناب، مسیر مبارزه و فرازی از زندگی انقلابی و مبارازاتی بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی به عموم مخاطبان خصوصاً جوانان و نوجوانان نسل سوم انقلاب كه حضور حضرت امام (ره) را درك نكرده اند به واسطه هنر نمایش اقدام نماییم.
دبیر هنری سومین جشنواره تئاتر و نمایشنامه نویسی روح الله اشاره كرد: شخصیت حضرت امام خمینی (ره) چه در بُعد حقیقی و چه در بُعد حقوقی بعنوان یك روحانی مرجع تقلید و رهبر انقلاب در تاریخ معاصر كشورمان دارای خاصیت ها، صفات و برجستگی های مختلف و مختلفی است كه متاسفانه در جامعه فرهنگی - هنری آنگونه كه شایسته و بایسته این شخصیت بزرگ است چندان كاری صورت نگرفته است.
وی اضافه كرد: به همین مناسبت با راه اندازی جشنواره تئاتر و نمایشنامه نویسی روح الله از یك سو كم كاری های صورت گرفته در عرصه تئاتر در حوزه شخصیت، اندیشه و مسیر مبارزه بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی را در حد توان مان اجرایی می نماییم و از طرف دیگر به واسطه هنر جریان ساز و فرهنگ ساز تئاتر قسمتی از ابعاد شخصیت حضرت امام خمینی (ره) را برای نسل جوان و نوجوانی كه سال های نخست انقلاب و حركت ایشان در راه پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی را درك نكرده اند به واسطه هنر نمایش به تصویر می كشیم.

ایزددوست با تاكید بر آنكه جشنواره تئاتر و نمایشنامه نویسی روح الله گامی كوچك و در حد توان هنرمندان تئاتر كشورمان در راه معرفی بنیانگذار انقلاب اسلامی است تصریح كرد: برای هر چه باشكوه تر برگزارشدن این رخداد دست همكاری و آغوش یاری خودرا به سمت تمام نهادها، سازمان ها و ارگان های فرهنگی باز كرده ایم و امیدواریم بتوانیم در گام سوم نیز رویدادی اثرگذار و جریان ساز را در خیل جشنواره های تئاتری كشورمان برگزار نماییم.
وی همین طور درباره برنامه های جنبی سومین جشنواره تئاتر و نمایشنامه نویسی روح الله اشاره كرد: در گام نخست و دوم این رخداد شاهد برگزاری نشست های تخصصی در حوزه نمایشنامه نویسی بودیم؛ اما در گام سوم سعی كردیم با بسط و گسترش این جلسه ها كارگاه های تخصصی در حوزه بازیگری، كارگردانی، اهمیت فضا و محیط در نمایش و طراحی صحنه برگزار نماییم. خوشبختانه در این راه انجمن نمایش استان به یاری ما شتافته و از نیمه دی تا اختتام بهمن این كارگاه ها را به صورت رایگان برای علاقمندان برگزار خواهدنمود.
به گفته ایزددوست سومین جشنواره تئاتر و نمایشنامه نویسی روح الله از ۱۵ تا ۱۸ اسفند به دبیری هوشنگ جمشیدیان و با نگاه ملی در اصفهان برگزار می شود.منبع:

1398/10/10
12:56:00
5.0 / 5
3775
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است