در آستانه آغاز جشنواره فیلم فجر مرور شد؛

تدارك برای میزبانی باشكوه از همگان

تدارك برای میزبانی باشكوه از همگان به گزارش آبی طرح رئیس سازمان سینمایی با حضور در ستاد برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، ضمن مرور برنامه های در دست اقدامات بر هرچه باشكوه تر برگزاری شدن این رویداد بزرگ سینمایی تاكید نمود.براساس اعلام روز دوشنبه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، حسین انتظامی در بازدید از بخش های مختلف سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با اقدامات انجام شده در زمینه فعالیتهای گزارشاتی را در آستانه آغاز جشنواره، دریافت كرد.

وی همینطور در بخشی از این بازدید، در فاصله ۱۴ ساعت باقی مانده تا آغاز پیش فروش اینترنتی بلیت های جشنواره، در جریان روش های اجرایی این بخش قرار گرفت و از نحوه آماده سازی آن بازدید كرد.
رئیس سازمان سینمایی در حاشیه این بازدید به ستاد خبری جشنواره، اظهار داشت: من امشب برای بار دوم در جمع همكارانم در ستاد برگزاری جشنواره فجر حضور پیدا كردم تا هم به آنها خدا قوت بگویم و از زحمات آنها تشكر كنم و هم برنامه هایشان را با هم مرور نماییم. خوشبختانه سال جاری همانطور كه به لحاظ حضور فیلمسازان برجسته شاهدیم، جزو سال هایی است كه به نظر می آید جشنواره فیلم فجر با شكوه بالایی برگزار گردد.

وی تصریح كرد: این دوره جشنواره، هم به لحاظ نوع آثاری كه در بخش رقابتی حضور دارند و هم در سایر بخش ها با عنایت به حضور فیلمسازان جوان، قابل توجه است. تمام تلاش همكاران ما در ستاد برگزاری جشنواره و در كمیته های مختلف این است كه جشنواره، با شكوه بیشتری برگزار گردد. در این راستا، برنامه ریزی آنها، كاملا با انضباط است و حتی نسبت به سال قبل جلوه های تازه ای در مدیریت شان طراحی شده كه آنها را به مرور خواهیم دید.

انتظامی اظهار داشت: سال جاری جشنواره در بخش سینمای مردمی از این حیث كه مردم بیشتر بتوانند با سینماگران و سینما ارتباط بگیرند، آمار قابل توجهی نسبت به سال قبل دارد. تنوع جغرافیایی با جدیت دنبال شده و حتی در شهر تهران، وسعت جغرافیایی قابل توجهی برای برگزاری جشنواره تدارك دیده شده است.

وی تصریح كرد: سال جاری برنامه های جشنواره در استان ها و شهرستان ها بر مبنای روالی كه سال های گذشته وجود داشت، با جدیت بیشتری دنبال می شود تا مردم از نقاط مختلف ایران زمین بتوانند كارهای جدید سینماگران را ببینند و حتی برنامه ای برای حضور سینماگران در شهرها وجود دارد تا آنها با مردم از نزدیك دیدار كنند و ارتباط سینما و مردم جلوه بیشتری پیدا كند.

رییس سازمان سینمایی خاطرنشان كرد: سال جاری بعنوان یكی از اقداماتی كه حساسیت سینما و هنرمندان را نشان می دهد، مقرر است به جای افتتاحیه جشنواره و در جهت مسئولیت اجتماعی سینماگران، اهالی سینما سفری به سیستان و بلوچستان داشته باشند تا از نزدیك با مردم غم دیده ملاقات كنند تا آنها دلشاد شوند و كمك هایی كه دبیرخانه جشنواره در همین راستا در نظر گرفته، تقدیم می شود.

وی تصریح كرد: با عنایت به این كه از ظهر فردا دوشنبه ۳۰ دی، سایت برای پیش فروش اینترنتی بلیت های جشنواره باز می شود، تمهیداتی اندیشیده شده تا با انضباط بیشتر، خدمات مناسب تری به دوستان داده شود تا آنها با برنامه ریزی، بتوانند بلیت های خویش را تهیه كنند.

محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مركز گسترش سینمای مستند و تجربی، مرتضی رزاق كریمی نایب رییس هیات مدیره خانه سینما و محمود اربابی معاون پژوهشی سازمان سینمایی هم همچون مدیرانی بودند كه امشب در دبیرخانه جشنواره حاضر شدند.

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن سالجاری همزمان با چهل و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه زاده برگزار می گردد.

در این دوره جشنواره، ۱۱۵ فیلم سینمایی به همراه ۳۶ فیلم مستند فرم ثبت نام جشنواره را تكمیل كردند كه در بین فیلم های سینمایی، ۳۷ اثر به فیلمسازان اول اختصاص دارد. همینطور بر مبنای آمار نهایی فیلم های پذیرفته شده ۲۲ فیلم در بخش سودای سیمرغ، ۱۰ فیلم در بخش نگاه نو، ۱۰ فیلم در بخش فیلم كوتاه و ۱۰ فیلم در بخش مستند به نمایش در می آیند كه بعضی آثار پذیرفته شده در بخش نگاه نو در بخش سودای سیمرغ هم با دیگر آثار رقابت دارند.

این جشنواره شامل بخش های مختلف؛ همچون مسابقه سینمای ایران یا سودای سیمرغ (فیلم های سینمایی داستانی/ پویانمایی فیلم های بلند داستانی كه دارای پروانه ساخت یا نمایش از سازمان سینمایی باشند و تا پیش از بهمن ۱۳۹۸ اكران عمومی نشده و در هیچیك از رویدادها و جشنواره های سینمایی داخلی و خارجی به نمایش در نیامده باشند)، نگاه نو (فیلم اول كارگردان: داستانی/ پویانمایی فیلمساز یا كارگردان اول، به هنرمندی اطلاق می شود كه برای ساخت یا نمایش فیلم سینمایی خود برای اولین بار، مجوزهای لازم و قانونی را از سازمان سینمایی كسب كرده باشد و پیش از این اثری از وی بعنوان فیلم سینمایی اكران یا در رویدادهای داخلی یا خارجی معرفی نشده باشد)، مستند بلند، كوتاه داستانی (با زمان نمایش حداقل ۳ و حداكثر ۱۵ دقیقه)، مسابقه تبلیغات سینمای ایران و مسابقه تجلی اراده ملی است.

محمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، رضا درستكار، سیدمحمود رضوی و حسین كرمی در این دوره از جشنواره اعضای هیات انتخاب فیلم های بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) و نگاه نو (ویژه فیلم اول كارگردانان) هستند.

غیر از پردیس ملت بعنوان كاخ اصلی جشنواره كه محل نمایش فیلم ها برای اصحاب رسانه است، پردیس سینمایی آزادی، سینما استقلال، پردیس سینمایی ایران مال، پردیس سینمایی باغ كتاب، پردیس سینمایی تماشا، سینما جوان، پردیس سینمایی راگا، پردیس سینمایی زندگی، پردیس سینمایی فرهنگ، سینما فجر اسلامشهر (سالن اصلی)، پردیس سینمایی كوروش، پردیس سینمایی كیان، سینما ماندانا، پردیس سینمایی مگامال و موزه سینما در مناطق مختلف شهر تهران، سینماهای مردمی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهند بود.


1398/10/30
14:15:05
5.0 / 5
3911
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است