دماغ مترسك قصه فاصله گرفتن از خود

دماغ مترسك قصه فاصله گرفتن از خود به گزارش آبی طرح «دماغ مترسك» قصه ساده و روان و گویای فاصله گرفتن از خود و سپس بازگشت به خویش است كه مجید راستی برای كودكان زیر ۶ سال خلق كرده است.چاپ نخست كتاب دماغ مترسك تألیف مجید راستی با تصویرگری محبوبه یزدانی با مبحث داستان های تخیلی برای گروه سنی ب، ج روانه بازار نشر شد.

این كتاب با زبان قصه برای كودكان زیر ۶ سال به داستان تخیلی دروغ و دماغ می پردازد. گروه سنی ب، سال های آغاز دبستان (كلاس های اول، دوم و سوم) است كه سن مهمی برای فراگیری كودكان محسوب می شود؛ این كتاب جزو تازه ترین آثار كودكانه‌ی انتشارات سروش است.

نویسنده كتاب در ارتباط با دماغ مترسك اظهار داشت: همه انسان ها با نگاه و حركت و سكوت خود حرف می زنند، حرف ها نشان دهنده اندازه آدم ها هستند و چقدر خوب است كه حرف ها بزرگتر از اندازه ما نباشند تا دروغ ها و عیب ها بوجود نیاید چون سبب دورشدن دیگران و حتی خودمان از خودمان و حتی دورشدن از حس هایمان می شود تا حتی آنها هم ما را تنها بگذارند.

داستان پینوكیو را همه شنیده ایم، در قصه دماغ مترسك هم مترسك به شكلی گرفتار این دروغ گویی شده و یك دروغ می گوید كه او را گرفتار مشكل می كند البته او نمی خواست به كسی دروغ بگوید یا به كسی لطمه ای برسد. فقط به خودش دروغ می گوید. او نمی خواست با دروغش بدجنس شود فقط میخواست از دیگران بهتر باشد میخواست بگوید من مهربانترین مترسك دنیا هستم اما همین دروغ هم او را گرفتار اشتباه می كند.

نویسنده دماغ مترسك افزود: هركسی امكان دارد دروغ بگوید، راهی را اشتباه برود اما مهم نیست وقتی جایی كاری مهم می شود كه كسی بفهمد از اندازه خودش بیرون رفته، مترسك هم اندازه خودش را فراموش كرده بنابراین از خودش دور می افتد، قصه دماغ مترسك قصه ساده و روان و گویای همین فاصله گرفتن از خود و بازگشت به خود است، این قصه می گوید هرچیز در جای خودش با معناست حتی اگر آن چیز دماغ مترسك باشد.

مجید راستی از سال ۱۳۵۹ همكاری خویش را با گروه كودك شبكه یك به عنوان عضو طرح و برنامه­ و نویسنده آغاز كرد و در سال ۶۲ با رفتن به شبكه دو، گروه كودك به صورت رسمی راه اندازی و مدیر گروه شد.

وی طراحی و نگارش برنامه های گوناگونی از جمله، ماجراهای علی كوچولو، دوقلوها، پونه و پوریا و فیلم نامه‌ی انیمیشن ­های حكایت­ های سعدی، یك اتفاق ساده و چندین برنامه‌ی دیگر را تا سال ۸۸ بر عهده داشت. حالا بیشتر از ۱۶سال است كه در انجمن نویسندگان كتاب كودك و نوجوان عضو فعال و ثابت است. وی غیر از نویسندگی در حوزه‌ی ادبیات كودك، هم اكنون سردبیری مجله رشد كودك را هم برعهده دارد.

چاپ اول این اثر در ۲۰ صفحه‌ی خشتی رنگی مصور با قیمت ۱۲ هزار تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان این حوزه قرار گرفته است.


1398/12/15
19:33:16
5.0 / 5
3098
تگهای خبر: ادبیات , انیمیشن , تصویر , چاپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است