یك آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی:

كنسرت آنلاین مختص خوانندگان پاپ نباشد

كنسرت آنلاین مختص خوانندگان پاپ نباشد به گزارش آبی طرح یك هنرمند موسیقی درباره برگزاری كنسرتهای آنلاین چنین نظر می دهد: این امر نباید تنها مختص به هنرمندان پاپ باشد و باید شرایطی فراهم گردد تا از هنرمندان دیگر حوزه های موسیقی هم به جهت عرضه ی موسیقی خوب استقبال شود.


برگزاری كنسرتهای آنلاین كه بخشی از آن خودجوش و بدون دریافت مبلغی توسط هنرمندان در صفحه های شخصی شان انجام می شود و متولی قسمتی دیگر هم نهادهای دولتی، شهرداری و... است، این روزها به علت شرایط خاص كشور، باب شده و به انجام آن هم تاكید می شود.
خبرنگار ایسنا بعد از گفتگو با شهرام صارمی ـ آهنگساز و نوازنده ـ در مصاحبه ای با محمد امین اكبرپور ـ آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی ـ نظر او را هم در این حوزه جویا شده است.
اكبرپور در ابتدا درباره برگزاری كنسرت آنلاین اظهار داشت كه این اتفاق چیز جدیدی نیست و افزود: حالا حدود پنج سال است كه بعضی از هنرمندان در شبكه های مجازی مانند اینستاگرام حضور دارند و پیش از این هم برای عده ای به صورت آنلاین اجرا كرده اند. كم و بیش برای بعضی از این اجراها بلیط فروشی هم صورت گرفته است و آن اجرای آنلاین به یك كنسرت خصوصی مجازی تبدیل می شد. حالا با عنایت به شرایط پیش آمده بسیاری از هنرمندان به این نتیجه رسیدند كه برگزاری كنسرت آنلاین را جدی تر بگیرند.
این هنرمند در پاسخ به اینكه برگزاری كنسرت آنلاین تا چه میزان می تواند به برقراری جریان موسیقی در كشور كمك كند؟ اظهار داشت: اجرای موسیقی به هر شكلی در روحیه مردم تاثیر مثبت خواهد داشت؛ چه به صورت زنده و چه آنلاین.
در سال های گذشته كسی فكرش را هم نمی كرد كه بتواند به راحتی با تلفن همراه كارهای زیادی را كه باید برای انجام آنها حضوری می رفتیم، به صورت آنلاین انجام دهد. حالا با عنایت به این كه همه كارها اینترنتی انجام می شود، اجرای كنسرت موسیقی هم می تواند به صورت آنلاین باشد. باآنكه كه فروش آلبوم یا موزیك ویدیوها اینترنتی انجام می شود و استفاده از سی دی و فلش حدودا منسوخ شده است. امروزه حتی آموزش هم به صورت مجازی انجام می شود؛ به خصوص الان كه حضور در كلاس ها به صورت حضوری امكان پذیر نیست.
«در شرایط حاضر در فضای مجازی دیده شده كه اگر بعضی از هنرمندان به دنبال ایجاد فضا یا موسیقی شاد باشند، بعضی از كاربران این كار آنها را نقد كرده و معتقد هستند كه در شرایط كنونی چنین چیزی درست نیست.» او درباره این زمینه اظهار نمود: شرایط اجتماعی سال های اخیر برای همه ناگوار بوده است؛ ازاین رو ایجاد روحیه می تواند كمی به مردم در پشت سر گذاشتن این شرایط كمك نماید. در این شرایط باید كمك حال مردم بود.

كنسرت سایه ارغوان ـ محمدامین اكبرپور

1398/12/29
16:07:04
5.0 / 5
2931
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است