خسارت كرونا به صنعت موسیقی انگلیس

خسارت كرونا به صنعت موسیقی انگلیس آبی طرح: اتحادیه موسیقیدانان انگلیس باتوجه به شیوع ویروس كرونا در این كشور از كاهش سیزده میلیون و 900 هزار پوندی اعضای خود به این علت آگاهی داده و خواهان كمك های دولتی به این هنرمندان شده است.


به گزارش روزنامه انگلیسی گاردین این اتحادیه كه ۳۲ هزار نفر عضو دارد و مهم ترین اتحادیه صنعت موسیقی در انگلیس است؛ با پرسش از اعضای خود در مورد تاثیر شیوع ویروس كرونا و تعطیلی رویدادهای موسیقایی به این نتیجه رسیده، برای اینكه در این سنجش ۹۰ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند درآمد آنها تحت تاثیر این امر كاهش یافته است.
هوراس تروبریج Horace Trubridge رئیس این اتحادیه اعلام نمود: یك صندوق اعانه جدیدتاسیس به موسیقیدانانی كه به این علت فعلا بیكار شده اند ۲۰۰ پوند كمك خواهد كرد؛ اما امیدواریم دولت به صورتی كمك های بیشتری را در اختیار صندوق برای پشتیبانی از هنرمندان موسیقی قرار دهد.
درآمد اهالی موسیقی در انگلیس به سبب لغو تمام كنسرت ها، تورها و جشنواره های موسیقی و دیگر رویدادهای هنری همین طور تعطیلی كلاس های عمومی و خصوصی به شدت كاهش یافته است.
افزون بر این، فدراسیون اتحادیه های سرگرمی انگلیس نیز كه شامل اتحادیه موسیقیدانان، اتحادیه ملی روزنامه نگاران و نویسندگان و اتحادیه های مرتبط دیگر است از دولت این كشور خواست منبع درامدی برای كسانی كه به صورت آزاد در این مشاغل فعال می باشند و به شدت تحت تاثیر قرار گرفته اند، در دوران تعطیلی های ناشی از ویروس كرونا تعیین كنند.
با وجود تعطیلی كنسرتهای موسیقی، موسیقیدانان نامی بسیاری در چارچوب طرح سازمان بهداشت جهانی به نام «همه باهم در خانه» به صورت آنلاین كنسرتهای خودرا برگزار كرده اند. شماری از موسیقیدانان مطرح در سطح جهانی نیز كمك های مالی را به صندوق های قرض الحسنه برای دستگیری از موسیقیدانان كمتر شناخته شده اهدا كرده اند.
بر اساس اطلاعات دولت انگلیس تا روز گذشته (یكشنبه، سوم فروردین ۱۳۹۹ و ۲۲ مارس ۲۰۲۰) ۵ هزار و ۶۸۳ نفر بیمار مبتلا به ویروس كرونا در انگلیس شناخته شده اند كه از این تعداد ۲۸۱ نفر درگذشته اند.
ویروس كرونا یا كووید -۱۹ از اوایل دی گذشته در شهر ووهان استان هوبی چین پدیدار و با گسترش به بیشتر كشورها به بحران جهانی تبدیل شد و الان بیش از ۱۵۰ كشور در جهان بیمارانی مبتلا به این بیماری دارند كه هنوز درمان قطعی برای آن پیدا نشده است.
بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، تا روز یكشنبه سوم فروردین در ایران ۲۱ هزار و ۶۳۸ نفر در كشور بطور قطعی به ویروس كرونا مبتلا شده، یكهزار و ۶۸۵ نفر به سبب مبتلاشدن به این ویروس فوت كرده و هفت هزار و ۹۱۳ نفر نیز بهبود یافته اند.منبع:

1399/01/04
21:27:34
5.0 / 5
2859
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است