فراخوان مقاله نقش موسیقی در زمان بحران كرونا منتشر گردید

فراخوان مقاله نقش موسیقی در زمان بحران كرونا منتشر گردید به گزارش آبی طرح اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران فراخوان مقاله با مبحث «نقش موسیقی در زمان بحران (با تاكید بر بحران كرونا) » را با هدف تبیین جایگاه هنر موسیقی برگزار منتشر نمود.


به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، «ابراهیم گله دارزاده» سرپرست معاونت امور هنری و سینمایی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با بیان این خبر؛ هنرمندان، اساتید، دانشجویان و فعالان عرصه موسیقی را به مشاركت در جشنواره و عرضه مقاله دعوت كرد.
گله دارزاده در این خصوص اظهار داشت: بسط هنر در سطوح مختلف فعالیت بشری، مدتی است یكی از مهمترین فعالیتهای هنری شده است. بسط هنر در تمام شاخه های علوم، ضرورتی غیر قابل انكار پیدا كرده است.
وی اضافه كرد: هنر بعنوان خلاقیتی كه عواطف انسان را تلطیف می كند می تواند در درمان اضطراب ها و نگرانی های روی انسان موثر باشد.
گله دارزاده اظهارداشت: موسیقی می تواند در تعالی سطح شعور و احساس انسان آن هم در مقاطع بحرانی اثرگذار باشد.
سرپرست معاونت هنری و سینمایی در ادامه اضافه كرد: با پیشنهاد موسسه فرهنگی و هنری آفتاب نو و حمایت این اداره كل، فراخوانی برای جذب مقالاتی در مورد نقش موسیقی در زمان بحران (با تاكید بر بحران كرونا) انتشار یافته تا با هم افزایی هنرمندان، اساتید و پژوهشگران به نتایج قابل اتكایی برسیم.
سیما سهرابیان مدیرعامل موسسه فرهنگی و هنری آفتاب نو و دبیر برگزاری فراخوان اظهار داشت: علاقه مندان برای شركت در این فراخوان با موضوعات نقش وكاركرد موسیقی در بحران در جهت التیام و تسكین روان اجتماعی، نقش و كاركرد موسیقی و هنرمندان موسیقی در ترمیم مشكلات روانی جامعه در زمان بحران، بررسی اثربخشی سبك ها و فرم های مختلف موسیقی در بهبود وضعیت روانی جامعه هنگام بحران، چگونگی ارتباط رسانه و موسیقی در حل بحران، نقش و كاركرد صنعت موسیقی و وابستگان حوزه ی نشر موسیقی در زمان بحران، می توانند به تارنمای اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به نشانی: Tehran.farhang.gov.ir رجوع كنند.
وی مهلت ارسال چكیده ی مقالات را آخر خردادماه اعلام نمود و اضافه كرد: اصل مقاله ها تا آخر مردادماه سال ۹۹ به آدرس قید شده در فراخوان ارسال گردد و نتایج بعد از داوری تا نیمه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.
سهرابیان در ادامه اظهار داشت: حق نشر مقالاتی كه وارد رقابت می شوند، به سازمان دهنده متعلق می باشد و به سه مقاله برتر جایزه نقدی اهدا خواهد شد و با نظر هیات داوران، به یك مقاله برجسته، جایزه ویژه تعلق خواهد گرفت و مقاله های برگزیده در رسانه ها و به شكل كتاب منتشر خواهد شد.


1399/01/28
14:24:48
5.0 / 5
2671
تگهای خبر: جشنواره , سازمان , سینما , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است