مراسم شب های قدر در دانشگاه های تهران و شریف

مراسم شب های قدر در دانشگاه های تهران و شریف به گزارش آبی طرح مراسم شب های قدر در ماه مبارك رمضان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتكل های بهداشتی به صورت حضوری در مساجد دانشگاه های تهران و صنعتی شریف برگزار می گردد.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، مسجد دانشگاه تهران از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه شامگاه سه شنبه مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان را آغاز می کند.
در این مراسم حجت الاسلام محمدصادق کفیل سخنرانی خواهد نمود و قرائت دعای جوشن کبیر توسط حجت الاسلام عبدالله کرمی نیا و مداحی کربلایی حامد انجام می شود.
دانشگاه شریف
مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در مسجد دانشگاه شریف هم از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه شروع می شود و حجت الاسلام مصطفی رستمی سخنران این مراسم خواهند بود. حجت الاسلام رشدی مناجات خوانی این مراسم را بر عهده دارد.
حجت الاسلام قاسمیان هم در شب های بیست ویکم و بیست وسوم ماه رمضان در مسجد دانشگاه شریف سخنرانی می کند.
دانشگاه تربیت مدرس
دانشگاه تربیت مدرس هم به صورت آنلاین و غیرحضوری مراسم شب های قدر را برگزار می نماید و این مراسم از ساعت ۲۱ آغاز خواهد شد. حجت الاسلام سید مهدی ساداتی نژاد سخنرانی خواهند کرد و حاج امیرکاتوزیان هم مداح مراسم است.
برنامه های مسجد دانشگاه تربیت مدرس از راه سایت دانشگاه به آدرس https: //www.modares.ac.ir/~live و سایت آپارات به آدرس https: //www.aparat.com/prtmu/live به صورت زنده پخش می شود.
سایر دانشگاه ها هنوز برنامه های خویش را برای برگزاری این مراسم اعلام نکرده اند.
بر اساس بخشنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش، مراسم معنوی شب های قدر با رعایت کامل و دقیق راهنماهای بهداشتی و فاصله گذاری در مساجد برگزار می گردد و حضور در مساجد فقط برای شب های قدر است.
اولویت برگزاری مراسم در فضای باز مساجد با رعایت فاصله حداقل یک متر بین افراد است. در صورت نبود فضای باز برگزاری مراسم در داخل شبستان مساجد با ۲۵ درصد ظرفیت به حالت صف نماز با رعایت فاصله حداقل یک متر می تواند صورت گیرد.
رعایت تهویه مناسب در محل های بسته مانند شبستان الزامی است و اطلاع رسانی از جانب هیات امنای مساجد و بسیج محل در خصوص حضور نیافتن بیماران خاص و بیماری های زمینه ای با خطر بالا و همینطور کودکان و سالمندان در مراسم صورت گیرد. هرگونه پذیرایی و توزیع نذرات ممنوع می باشد و مدت زمان برگزاری مراسم حداکثر باید دوساعت باشد.
بر اساس این بخشنامه، جلسات مداحان مشهور می تواند در فضاهای باز مانند ورزشگاه ها با ۲۵ درصد ظرفیت و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار گردد. همینطور از برگزاری مراسم در مساجدی که طبق راهنمای فاصله گذاری حداقل امکانات را ندارد خودداری شود. هیات امنا، روحانی مساجد و بسیج، مسوول نظارت بر حسن اجرای برنامه برگزاری مراسم شب های قدر در مساجد هستند. مرکز امور مساجد هم هماهنگی لازم را با مساجد برای اجرای راهنماهای بهداشتی و مفاد این نامه را داشته باشند.
حضور تمام افراد در محل برگزاری مراسم باید با ماسک و دستکش باشد و افراد شرکت کننده لازم است سجاده، مهر، قرآن، مفاتیح و چادر نماز شخصی (مخصوص بانوان) خویش را همراه بیاورند.
برگزاری مراسم شب های قدر در استان های شدیدا درگیر همچون خوزستان مشمول این بخشنامه نمی گردد و در این استان ها از برگزاری مراسم خودداری خواهد شد.


1399/02/23
14:16:23
5.0 / 5
2198
تگهای خبر: آموزش , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است