سومین شماره فصلنامه زیباشناخت منتشر گردید

سومین شماره فصلنامه زیباشناخت منتشر گردید شماره سوم از دوره جدید فصلنامه «زیباشناخت» منتشر گردید.


به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، «زیباشناخت» یک فصلنامه مطالعات نظری و تاریخی هنر است. در سومین شماره از دور جدید انتشار این فصلنامه، مطالبی در چهار بخش با عناوین هنرآزمایی، هنر شناخت، تبارشناخت و کتاب شناخت، انتشار یافته است.
در بخش نخست، دان کارل هُلم، دانشیار دانشگاه سودرتورن استکهلم، در مقاله ای با عنوان «در باب بازنمایی تاریخ هنر معاصر» به بررسی نمونه ها و نتایج تاریخی هنر پرداخته است. در ادامه در مطلبی بعنوان «پرسش از یک مفهوم معاصر: معاصر چیست؟» مجید اخگر به بررسی مقاله دان کارل هلم پرداخته است. «تلقی هرمنوتیکی از هنر معاصر» به قلم امیر نصری یکی دیگری از مطالب بخش «هنرآزمایی» است.
بخش «هنر شناخت» با مقاله ای از گوتفرید بوهم، استاد تاریخ هنر مدرن در دانشگاه بال سوئیس، باعنوان «فراتر از زبان؟ نکاتی در مورد منطق تصاویر» شروع شده است. مقاله «کانت بعد از دوشان» به قلم تیه ری دو دوو، مقاله «کیِرکگور، ایبسن و زیبایی شناسی ارتباط غیرمستقیم» نوشته لئوناردو اف. لیسی، دیگر مطالب این بخش هستند.
بخش تبارشناخت به مقاله «لائوکون، گفتاری در باب مرزهای نقاشی و شعر» نوشته گوتهولد افرایم لسینگ اختصاص دارد.
در بخش «کتاب شناخت» نیز کتاب های «ایدئولوژی زیبایی شناسی» نوشته تری ایگلتون، «نگره فیگوراتیو در نقاشی معاصر ایران» با گردآوری مسلم خضری، «فریدریش و عصر رومانتیسم آلمانی» اثر لیندا سیگل و دیگران «شش کارگردان اروپایی» نوشته پیتر هارکورت، «فتیشیسم در موسیقی و واپسروی شنیدن» اثر تئودور آدورنو و «به صحنه بردن فلسفه: فصل مشترک های تئاتر، اجرا و فلسفه» معرفی شده اند.
سومین شماره فصلنامه مطالعات نظری و تاریخی هنر «زیبا شناخت» به صاحب امتیازی بنیاد فرهنگی هنری رودکی، با مدیرمسئولی مهدی افضلی و سردبیری کامران سپهران انتشار یافته است و در کتابفروشی ها در دسترس علاقه مندان قرار دارد.1399/04/27
12:20:16
5.0 / 5
2025
تگهای خبر: استاد , زیبایی , شعر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است