دبیر جشنواره تئاتر مقاومت:

برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت به نظر ستاد مقابله با كرونا بستگی دارد

برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت به نظر ستاد مقابله با كرونا بستگی دارد به گزارش آبی طرح دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت با بیان آمادگی دبیرخانه این رویداد برای برگزاری آن به صورت زنده اظهار داشت: در صورت موافقت نكردن ستاد ملی مقابله با كرونا برای برگزاری جشنواره به شكل زنده، آمادگی برگزاری این رویداد به شكل آنلاین (برخط) را نیز داریم.



حمید نیلی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به آنکه برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت بعنوان یکی از مهم ترین رویدادهای عرصه تئاتر دفاع مقدس کشور باتوجه به اقداماتی که طی یک سال اخیر شاهد آن بودیم در چارچوب شیوه معمول جشنواره و اجراهای زنده و صحنه ای کاملاً برنامه ریزی شده است اظهار داشت: پس از تجربه شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همین طور کوشش برای قطع زنجیره این ویروس، شاهد تغییرات مختلفی در تمامی کارهای جاری جامعه ازجمله در حوزه فرهنگ و هنر بودیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت به شیوه برخط وجود دارد؟ اظهار داشت: تردیدی نیست که در صورت عدم صدور مجوزهای لازم از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت به شکل زنده و صحنه ای، باید برای تجربه برخط این رویداد تلاش نماییم. خوشبختانه پس از پشت سر گذاشتن چندین ماه همراهی، همزیستی و تجربیاتی که انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در این ایام در برگزاری جشنواره های مختلف به شکل برخط داشته، این قابلیت و ظرفیت برای برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت در گام هفدهم به شکل برخط آن نیز وجود دارد.



تجربیات جشنواره «تئاتر + خانه» بستری مفید خواهد بود

مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس اشاره کرد: برگزاری جشنواره «تئاتر + خانه» بعنوان اولین رویداد جشنواره محور در عرصه هنرهای نمایشی در سال ۱۳۹۹ به بهانه انتشار ویروس کرونا، نخستین تجربه برگزاری یک رویداد تئاتری در چارچوب برخط بود که توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس پشت سر گذاشته شد.

با چنین تجربه ای و همین طور برطرف نمودن لطمه ها، تقویت زیرساخت ها و تعامل با چندین سامانه و تارنما برای بحث مشارکت در صورت عدم صدور مجوز برگزاری اجرای زنده و صحنه ای جشنواره تئاتر مقاومت در گام هفدهم، اگر بنا به برگزاری این رویداد به شکل برخط باشد کاملاً آماده و مهیای برگزاری این رویداد در بهترین و کیفی ترین شرایط آن هستیم.



تمامی اقدامات جشنواره تا امروز به شکل غیرحضوری صورت گرفته

دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت درباره کارهایی که در امتداد برگزاری این رویداد تابحال صورت گرفته، ضمن تاکید بر آنکه تمامی اتفاقات تا به امروز به شکل غیرحضوری بوده است اشاره کرد: در سایه تعامل و همراهی با اعضای هیات بازخوان آثار و همین طور گروه برنامه ریز در ستاد اجرایی تابحال تمامی کارهای مربوط به جشنواره تئاتر مقاومت به شکل غیرحضوری انجام شده است.

نیلی با اشاره به این مساله که ارسال متون از طرف هنرمندان بوسیله فضای مجازی صورت گرفته است اضافه کرد: تمامی اقدامات و کارهای اعضای هیات داوران و بازخوان متون در فضای مجازی صورت گرفته است و تنها شاهد برگزاری چند جلسه مختصر و مفید برای جمع بندی آرا و نظرات به شکل حضوری بودیم.

هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری حمید نیلی، آذرماه سال جاری برگزار می شود.



منبع:

1399/05/27
23:12:19
5.0 / 5
1694
تگهای خبر: جشنواره , فرهنگ , نمایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است