گالری گردی در ایام پایانی هفته

گالری گردی در ایام پایانی هفته این روزها كه گالری ها ملزم به رعایت كلیه پروتكل های بهداشتی هستند، برخی هنوز برگزاری نمایشگاه های هنری را به صورت حضوری تدارك دیده اند. در این میان تعداد دیگری از گالری ها هم به علت افزایش میزان مبتلایان به بیماری كووید ـ ۱۹، تصمیم گرفته اند كه فعالیتشان را به دنیای مجازی محدود كنند.


گزارش ایسنا، مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی که به صورت مجازی و حضوری در این ایام برپا هستند.

*******


فوائد گیاه خواری در گالری بام نمایشگاه گروهی "فوائد گیاه خواری" روز جمعه (۳۱ مردادماه) در گالری بام افتتاح می شود و تا ۱۴ شهریور ماه هم ادامه دارد.
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ فراهم گشته است.
گالری بام خیابان مطهری، خیابان قائم مقام، میدان شعاع، خیابان خدری، پلاک ۲ واقع شده است.
یه پول خروس در گالری ثالث نمایشگاه گروهی "یه پول خروس" از ۱۷ مرداد تا ۱۱ شهریورماه در گالری ثالث برگزار می گردد.
در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون میترا ارباب سلجوقی، حمید اسدزاده، لادن بروجردی، مسعود جزنی، علیرضا جوادی، حکمت رحمانی، حجت شکیبا، مجید عسگری، بهنام کامرانی، لیلا ویسمه و... به معرض نمایش گذاشته شده است.
گالری ثالث در خیابان کریمخان، بین ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۴۸ واقع شده است. بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۲ فراهم است.
«صد اثر، صد هنرمند» در گالری گلستان بیست و هشتمین دوره نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند» که رویداد تابستانی گالری گلستان به حساب می آید، به علت شرایط بحرانی شیوع کرونا در کشور، در فضای مجازی برپا می شود.
این نمایشگاه از دهم مرداد تا اول مهر ماه «صد اثر صد هنرمند» در وبسایت و اینستاگرام گالری گلستان میزبان علاقه مندان به هنر و البته خریداران آثار هنری است. در این نمایشگاه ۲۸۲ اثر منتخب شده به نمایش و فروش گذاشته می شود.
در این مجموعه آثاری از پرویز کلانتری، رضا مافی، فرامرز پیلارام، پروانه اعتمادی، ناصر اویسی، اردشیر محصص، کامبیز درمبخش و... هم به معرض نمایش گذاشته شده است.
قیمت آثار از ۲۵۰ هزار تومان آغاز می شود، اما میانگین قیمت ها حدود یک تا پنج میلیون تومان است. گران ترین اثر هم ۹۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
نمایشگاهی در ستایش آثار کوچک در گالری آرتیبیشن مجموعه ای از آثاری با سایز کوچک از نقاشی ها، طراحی ها و چاپ های دستی هنرمندان ۳۱ مردادماه در گالری آرتیبیشن به معرض نمایش گذاشته می شود.
این نمایشگاه به دنبال ایجاد علاقه به آثار هنری با اندازه های کوچک برگزار می گردد که با هدف تعدیل اذهان و اعتقادات ناشی از انحصار بازار هنر در دست آثار هنری بزرگ و ارزشمندتر بودن آثار با سایز بزرگ به وجود آمد.
۳۰۰ اثر جمع آوری شده این نمایشگاه از سه مدیای متفاوت چون طراحی، نقاشی و چاپ جمع آوری شده اند و خصوصیت مشترک همه آنها قطع کوچکشان است.
در بین آثار این نمایشگاه اسامی هنرمندانی همچون علی اکبرصادقی، اردشیر محصص، هانیبال الخاص، رضا بانگیز، مهدی حسینی، کامبیز درمبخش، همایون سلیمی، عبدی اسبقی و... حضور دارد، همینطور برخی از آلبوم ها هم با جمع آوری آثاری از بهترین هنرجویان اساتید دانشگاه ها انتخاب شده است.
نمایش و فروش آثار نمایشگاه آرشیو ساعت ۱۶ روز جمعه (۳۱ مرداد ماه) آغاز و تا ۱۵ شهریورماه ادامه دارد.
گالری آرتیبیشن در خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه‌ی ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی(غرب)، میدان احمدی روشن(کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان قندی(دریا)، پلاک ۶ مواقع شده است.
همینطور آثار این نمایشگاه برای علاقه مندانی که در تهران سکونت ندارند به صورت آنلاین در سایت آرتیبیشن(www.Artibition.net) به معرض نمایش گذاشته می شود.کتیبه های «ناخوانده» و «چشم اندازی در مه» در گالری فرمانفرما گالری فرمانفرما از ۲۴ مردادماه تا ۱۴ شهریور ماه میزبان دو نمایشگاه هنری «کتیبه های ناخوانده» با آثاری از رحمان احمدی ملکی و نمایشگاه «چشم اندازی در مه» با آثاری از محدثه عیوض است.
در استیتمنت نمایشگاه «کتیبه های ناخوانده» نوشته است: «نقاشی در دهه های اخیر، هم از نظر مبحث و هم از نظر متریال، گرفتار تحولات قابل ملاحظه ای شده و از حیطه رنگماده هایی مثل رنگ و روغن، اکریلیک و سایر ابزارهای قدیمی به درآمده است، متریال ها و مدیاهای مختلفی را به خدمت گرفته و ساختارهای نوپدید پیدا کرده است. مجموعه "کتیبه های ناخوانده" در همین راستا و با استفاده از متریال های متفاوت به وجود آمده است.»

همینطور در استیتمنت نمایشگاه «چشم اندازی در مه» نوشته است: «در تردیدی گریزناپذیر میان ماندن و رفتن، رها کردن و همچنان در آستانِ در ایستادن. چونان که گویی زمان در آنی مانده باشد، زن در ابتدای ۶۰ سالگی با تردیدهایش همچنان در خود فرو رفته. از بعد ۶۰ سال وقت آن رسیده تا در بین سکوت چندساله روایتش را در این قاب ها بشنویم. او همچنان با نگاهی مضطرب ایستاده است؛ این قاب ها روایت جاودان زنان و مادرانی است که دستکم یک مرتبه از خود پرسیده اند: بروم یا بمانم؟ رها کنم یا بگیرم؟ بگریزم یا باز گردم؟ و راوی این آنِ بی پایان چه کسی باشد بهتر از من که با او زندگی کرده ام؟ من که فرزند اویم. اما گل ها... اندک دلبستگی هایش، یا فراوان دلواپسی هایش. هر چه هست تصویرشان بر تن او افتاده.»
امکان بازدید از این نمایشگاه ها همه روزه به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۲ الی ۲۰ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم گشته است.
گالری فرمانفرما در خیابان کریمخان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه اعرابی ۲ واقع شده است.گالری شیرین و دو نمایشگاه هنری گالری شیرین این روزها میزبان دو نمایشگاه هنری است. بر این اساس نمایشگاه انفرادی نقاشی نوشین ایپکچی با عنوان «اندرونی» و نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه با عنوان با عنوان «خاتون خلعت پوش» و به کوشش معین شافعی روز جمعه افتتاح می شوند و تا ۲۶ شهریورماه هم ادامه دارند.
بازدید از این نمایشگاه ها جمعه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است.
گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.


منبع:

1399/05/31
12:14:56
5.0 / 5
1661
تگهای خبر: اینستاگرام , تصویر , چاپ , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است