دبیر شورای معارف معاونت صدا:

برنامه های رادیو قرآن از سایر شبكه های رادیویی پخش می شود

برنامه های رادیو قرآن از سایر شبكه های رادیویی پخش می شود به گزارش آبی طرح دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا از دهه اخیر بعنوان چرخش راهبردی رادیو در مقابل ورود رسانه های مختلف و متنوع یاد كرد و از پخش برنامه های كوتاه رادیو قرآن در سایر شبكه های رادیویی اطلاع داد.به گزارش روابط عمومی معاونت صدا مجتبی ایزدی روز شنبه با اشاره به تغییر در مواجهه مردم با رسانه ها و جوامع امروز اظهار داشت: امروز مخاطب باید در مدت کوتاهی که به یک رسانه فرصت می دهد آنرا قضاوت کند، بتواند محتوای مفید و جذابی دریافت کند و عرضه این محتوای اثرگذار در چارچوب برنامه های کوتاه بیشتر امکان پذیر خواهد بود.
وی ادامه داد: از سوی دیگر مخاطب امروز بر خلاف گذشته قدرت انتخاب های گسترده و سهل الوصول زیادی در دنیای رسانه ای پیدا کرده است و بر این اساس هر رسانه ای که محتوای جذاب تر و مفیدتری را در مدت زمان کمتر عرضه کند، بیشتر دنبال می شود. به این منظور از سال قبل تولید میان برنامه و برنامه های کوتاه مدت را بعنوان یکی از رویکردهای جدید رادیو قرآن در دستور کار قرار دادیم و با مشارکت مدیران و برنامه سازان شبکه، طراحی و تولید میان برنامه های جدید را آغاز کردیم.
مدیر شبکه قرآن اضافه کرد: دهه اخیر را می توان دهه چرخش راهبردی رادیو در مقابل ورود رسانه های مختلف و متنوعی چون شبکه های اجتماعی دانست و هر چقدر فرصت طراحی امتداد پیام رادیو از فضای برودکست به پهن باند بیشتر شود، امکان توافق در این شرایط بیشتر است که یکی از این راه ها حضور بیشتر در بستر های انتشار در فضای مجازی است و اساسا میان برنامه ها و برنامه های کوتاه مدت این زمینه و نیاز را بهتر فراهم می آورد.

وی ایجاد تنوع در جدول پخش برنامه های روزانه رادیو قرآن و هم زمینه سازی برای پخش برنامه های قرآنی از سایر شبکه های رادیویی را از دیگر اهداف این اقدام ذکر کرد و اضافه کرد: برای پیشگیری از تولید تکراری برنامه هایی که در گذشته ساخته شده است، همه تولیدات کوتاه رادیو قرآن در گذشته یعنی از آغاز تاسیس تابحال بررسی گردید و فقط تولید برنامه های کوتاه مدت جدید در دستور کار قرار گرفت.
دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا اظهار داشت: تابحال از مجموع پنج هزار و ۳۰۰ برنامه که در چارچوب ۵۴ عنوان برنامه کوتاه طراحی و در دست تولید است، هفت درصد مربوط به گروه علوم قرآنی، ۱۱ درصد مربوط به گروه آموزش، ۲۵ درصد تولید و تأمین برنامه و ۳۰ درصد متعلق به گروه علوم قرآنی است و تولید ۲۷درصد دیگر را هم گروه تلاوت رادیو قرآن عهدهدار شده است. برنامه های کوتاه مدت در ساختار های متنوع برنامه سازی طراحی شده و بگونه ای برنامه ریزی شده که تولید آنها تا آخر سال جاری به پایان برسد.

وی اضافه کرد: حالا برنامه های قله های تلاوت، قرار تلاوت، قرآن می خوانیم، ظهور آیه ها، مهارت های صوت و لحن، آشنایی با تفاسیر، آشنایی با ترجمه های قرآن کریم، مهارت های صوت و لحن، مهارت های تجوید، آشنایی با سوره ها، پیام ثقلین، پیام آوران وحی، حکایت نامه، رحل نور، مهارت های روخوانی، اسرار هستی و مهارت های وقف و ابتدا در حال پخش است.منبع:

1399/06/22
13:00:05
5.0 / 5
1617
تگهای خبر: آموزش , طراح , طراحی , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است