در آیین افتتاح طرح های ملی گردشگری و ورزشی؛

روحانی: ورزش و گردشگری نشاط و سلامت را برای جامعه به ارمغان می آورد

روحانی: ورزش و گردشگری نشاط و سلامت را برای جامعه به ارمغان می آورد به گزارش آبی طرح رئیس جمهوری، ورزش و گردشگری را برای كاهش صدمه ها و ناهنجاری اجتماعی و هم برای افزایش نشاط و سلامت جوانان كشور مهم دانست و اظهار داشت: ورزش وگردشگری دو پایه ای هستند كه می توانند نشاط و سلامت را برای جامعه به ارمغان بیاورند.به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در آیین بیست و پنجمین هفته پویش ملی «تدبیر و امید برای جهش تولید» بعد از دستور افتتاح طرح های گردشگری و ورزشی در سرتاسر کشور، افتتاح این طرح ها را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: باید از میراث فرهنگی که به دوران کهن و هزاران سال پیش است به خوبی هم حفاظت و هم به خوبی معرفی نماییم.

رییس جمهوری اضافه کرد: ما باید از میراث فرهنگی که مربوط به دوران کهن و هزاران سال پیش است به خوبی حفاظت و معرفی نماییم و مردم جهان را دعوت نماییم تا این آثار را ببینند و بدانند این ملت دارای سوابق مهمی بوده است.

روحانی اظهار نمود: هر کس به ایران سفر می کند و به قطب های گردشگری سر می زند واقعا مسحور تمدن ایران عزیز و بزرگ ما قرار می گیرد و جهانیان می بینند که این ملت، بیشتر از هفت هزار سال سابقه تاریخی دارد و آثار تمدن آن در سرزمین ما آشکار است.

وی اظهار داشت: در طول این هفت سال حرکت خوبی برای ثبت آثار تاریخی از یک طرف، بازگرداندن اشیای تاریخی از طرفی که موفقیت بزرگ حقوقی ما بود انجام شد همینطور زمینه برای گردشگری داخلی و خارجی را آماده کردیم.

رییس جمهوری تصریح کرد: در طول هفت سال ۷۰ درصد در ساخت هتل رشد داشتیم و در زمینه جذب توریست از ۴ میلیون توریست به ۸ میلیون توریست رسیدیم و اگر سال جاری کرونا نبود حتما گردشگران بیشتری داشتیم.

روحانی با اشاره به شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: این بیماری کرونا مردم ما را در محاصره قرار داده و نمی گذارد مردم به گردشگری خود بپردازند و نمی گذارد توریست خارجی وارد شود، البته با سختی هایی که وجود دارد توریستهای خارجی با رعایت پروتکل های بهداشتی وارد می شوند اما این داستان گذراست و در سال های آینده شاهد توسعه گردشگری و میراث فرهنگی در کشور هستیم.

وی با اشاره به اهمیت ورزش اظهار داشت: مسئله ورزش برای ما بسیار حائز اهمیت است؛ هم برای سلامت مردم و هم افتخارات ملی و شما ببینید که چه طور ورزش ملت را پای تلویزیون میخکوب می کند و در مسابقات مهم جهانی خیابان ها خالی می شود.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه در ورزش حرفه ای ساخت استادیوم ها، هتل های ورزش، تجهیزات لازم برای ارتقا در این حوزه مهم می باشد، اظهار داشت: همین که پرچم ما به اهتزاز در می آید و تکنیک و توانمندی ورزشکاران ما حائز اهمیت می باشد و سلامت جوانان و مردم برای ما مهم می باشد.

به موفقیت های بانوان در ورزش افتخار می نماییم

روحانی تصریح کرد: به موفقیت های بانوان در ورزش افتخار می نماییم و این پیروزی ها نشان داده است که تبلیغاتی که ضد ایران انجام می شود، نادرست بوده است چون که اسلام دین آزادی است و دینی است که صحنه فعالیت اجتماعی را در قالب اخلاق اسلامی برای همه آماده کرده است.

رییس جمهوری اضافه کرد: زنان ما در علم، سیاست، فعالیت اجتماعی حاضر هستند در همه انتخابات در صفوف رای گیری بخش بزرگی از جمعیت را زنان می سازند و حتی در ایام ملی و انقلابی و حوادثی که رخ می دهند زنان چون مردان حضور می یابند و در صحنه ورزش هم همینطور است.

وی اظهارداشت: زنان در مسابقات بین المللی با عفت و حجاب شرکت می کنند و قهرمان می شوند و این برای ما افتخاری است که خانم های ما در همه جا دوشادوش مردان برای آبادانی فعالیت می نمایند.

روحانی تصریح کرد: برای کاهش صدمه ها و ناهنجاری های اجتماعی و نشاط و سلامت جوانان هم ورزش و هم گردشگری مهم می باشد و هر دو پایه ای هستند که نشاط و سلامت را به ارمغان بیاورند.
1399/07/03
12:48:16
5.0 / 5
1391
تگهای خبر: استاد , توریست , حقوق , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است