معاون رییس جمهوری:

سینمای هنر و تجربه مصداق یك تفكر پیشرو در سینمای ایران است

سینمای هنر و تجربه مصداق یك تفكر پیشرو در سینمای ایران است معاون رئیس جمهوری از سینمای هنر و تجربه بعنوان مصداق یك تفكر پیشرو در سینمای ایران یاد كرد كه توانسته به عنوان یك الگوی كاربردی نزد مراجع مختلف فرهنگی و هنری مطرح شود.


به گزارش روابط عمومی موسسه هنر و تجربه، محمدباقر نوبخت روز جمعه به مناسبت ۱۳ مهر ماه سالروز گشایش سینمای هنر و تجربه خطاب به هنرمندان و دست اندرکاران سینمای هنر و تجربه پیامی صادر کرد و نوشت: یکی از مهمترین سیاست های دولت در زمینه توسعه فعالیتهای فرهنگی و هنری، مشارکت اعضای نخبه رشته های فرهنگی و هنری بود و هر کجا این سیاست، مهم پنداشته شده آثار مطلوب آن نمایان شده است.
وی اضافه کرد: گروه سینمایی هنر و تجربه مصداق بارز یک تفکر پیشرو در سینمای ایران است که طی ۶ سال قبل توانسته است بعنوان یک الگوی فاخر، کم هزینه و کاربردی نزد مراجع مختلف فرهنگی و هنری مطرح شود.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای سیاستگذاری و دست اندرکاران اجرایی این گروه سینمایی و همه فعالان این سینمای نجیب در آستانه ششمین سالگرد فعالیت شان قدردانی می کنم و امیدوارم هنرمندان این عرصه همچنان با شور و نشاط به فعالیت خود ادامه دهند.
موسسه هنر و تجربه سینمای ایرانی ها تلاشی برای نمایش آن دسته از فیلم های باارزشی در بین فیلم های غیرتجاری است که اکران شان می تواند جایگاه شایسته و درخور سازندگان آنها را در جامعه سینمایی روشن کند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک نماید.
در این طرح «فیلم هنری» به اثری سینمایی در هر قالب زمانی کوتاه و بلند و داستانی و مستند و انیمیشن گفته می شود که فرم و محتوای آن تمایلات و حساسیت ها و کنجکاوی های زیبایی شناسانه تماشاگران را برانگیزد و ذوق و سلیقه بصری آنان را ارتقا دهد.
«فیلم تجربی» هم به فیلمی اطلاق می شود که شیوه های تازه ای در بیان و روایت سینمایی در آن تجربه شده باشد که سینمای تجاری و عامه پسند به سمت آن نمی رود. البته بعضی از فیلم های متفاوت و برتر سینمای بدنه هم که حاوی جنبه های هنری و تجربی هستند و به دلیلی امکان این را دارند که جایی در اکران سینمای بدنه پیدا کنند، می توانند در قالب این طرح هم به نمایش درآیند.منبع:

1399/07/11
16:44:54
5.0 / 5
1464
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است