مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشكی مشهد:

حفظ جان و سلامتی مردم در مراسم خاكسپاری پیكر استاد شجریان اولویت اصلی قرار گیرد

حفظ جان و سلامتی مردم در مراسم خاكسپاری پیكر استاد شجریان اولویت اصلی قرار گیرد به گزارش آبی طرح خراسان رضوی مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشكی مشهد ضمن تسلیت درگذشت استاد شجریان اظهار داشت: حفظ جان و سلامتی مردم در مراسم خاكسپاری پیكر استاد شجریان مساله مهمی است كه حتما باید بدان توجه داشت.


دکتر مسعود زحمتکش در گفتگو با ایسنا، استاد شجریان را یکی از ستارگان بی تکرار موسیقی کشور خواند و اضافه کرد: لازم میدانم از سوی خود و جامعه پزشکی به خانواده این بزرگوار به خصوص جناب همایون شجریان تسلیت عرض کنم؛ همه می دانیم که این هنرمند به واسطه هنر خود میرایی ندارد.
وی استاد شجریان را از فرزندان بزرگ خطه زرخیز و هنرپرور خراسان خواند و اضافه کرد: تشییع جنازه ایشان اگر به صورت محدود و کنترل شده برگزار نشود، یکی از موقعیت های پرخطر برای آلودگی تعداد بیشتری از هموطنان به ویروس کرونا است.
وی با اشاره به اینکه احیانا هموطنان زیادی در این مراسم شرکت نمایند، اضافه کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی در این مراسم ضروری است؛ از اینرو به نمایندگی از جامعه پزشکی شهر خواهش می کنم که رعایت اصول بهداشتی سه گانه شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله ایمن با یکدیگر و بهداشت دست ها حتما در این مراسم مورد توجه قرار گیرد.
او همینطور اضافه کرد: از کلیه همشهریان و هموطنان تقاضا دارم اگر احساس می کنند که کوچکترین علائمی از بیماری حتی در حد یک سرماخوردگی ساده دارند، به هیچ وجه در مراسم مذکور شرکت نکنند.
این پزشک در سفارش به افرادی که قصد رفتن به مراسم خاکسپاری پیکر را دارند، اظهار داشت: عزیزان شرکت کننده به هیچ عنوان فراموش نکنند که ماسک باید به صورت کامل بینی و دهان را دربر بگیرد و بپوشاند، متاسفانه هم اکنون شاهد آن هستیم که ماسک بر رو بینی قرار ندارد و فقط دهان را پوشش می دهد که این امری اشتباه است. قاعدتاً هر تجمعی برای انتشار کرونا و انتقال آن می تواند خطرناک باشد و مراسم خاکسپاری جنازه هم از این امر مستثنی نیست و هرچقدر این مراسم خلوت، ایمن و خصوصی برگزار گردد بهتر است و خطر همه گیری و انتقال بیماری به افراد سالم را می کاهد.
زحمتکش در انتها خاطرنشان کرد: از هموطنان و همشهریان عزیز خواهش می کنم که از ازدحام و اصرار به شرکت در مراسم خاکسپاری جنازه پرهیز کنند ولی در صورت شرکت در این شرایط باز هم استفاده از ماسک، شیلد، عینک های حفاظتی و بهداشت دست ها را فراموش نکنند و فاصله ایمن با افراد را رعایت نمایند.
وی تصریح کرد: اگر فردی کوچکترین علائمی همچون سردرد، بدن درد، گلو درد و... را در خود مشاهده می کند به هیچ عنوان در مراسم شرکت نکند چونکه صدمه و صدماتی را که به دیگر افراد می رساند به مراتب زیان بیشتری نسبت به انرژی معنوی که مقرر است منتقل کند یا دریافت کند، به همراه دارد.
منبع:

1399/07/18
23:28:22
5.0 / 5
1376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است