انتشار اجراهای جشنواره موسیقی نواحی در چارچوب فیلم

انتشار اجراهای جشنواره موسیقی نواحی در چارچوب فیلم احمد صدری ـ دبیر علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ـ از ضبط اجراهای این جشنواره در استودیو و در چارچوب فیلم آگاهی داد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، احمد صدری با اشاره به اینکه این فیلم ها از جشنواره موسیقی نواحی با بالاترین سطح کیفی تولید می شوند، اظهار داشت: به علت اینکه در اجراهای زنده امکان صدابرداری به شکل مطلوبی وجود ندارد، از سال قبل اجراهای زنده پیش از جشنواره ضبط می شد که به تدریج در حال انتشار در سایت و شبکه های اجتماعی است.

وی افزود: به علت سر و صدای موجود در کنسرت ها و مشکلات دیگر، از سال قبل تیم فیلمبرداری ویژه ای قرار دادیم و آثار بهترین های جشنواره را ثبت کردیم. از هفته گذشته روند انتشار اجراهای سال قبل در صفحه اینستاگرام جشنواره شروع شده و برای سیزدهمین دوره نیز این روند ادامه خواهد داشت.

دبیر سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران درباره جزئیات تازه ترین جلسه با اعضای شورای علمی جشنواره اظهار داشت: با عنایت به شرایط کشور به علت انتشار کرونا و حضور نیافتن بعضی از اعضای هیات علمی در تهران، جلسه به صورت مجازی برگزار گردید. پیرو مصوبه جلسه گذشته، قرار بود اعضای شورا افراد پیشنهادی برای حضور در بخش آنلاین سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران را معرفی کنند که امروز در قسمتی از جلسه این مساله مورد پیگیری قرار|گرفت.

صدری با اشاره به اینکه در بخش دیگری از جلسه درباره موضوعات پژوهشی جشنواره صحبت شد، اظهار نمود: یکی از اتفاقات خوب، تهیه فهرستی است از کتاب هایی است که در زمینه دوبیتی ها انتشار یافته است؛ چه دوبیتی های شاعران کلاسیک و چه دوبیتی هایی که دوبیتی سرایان بومی در مناطق مختلف ایران سروده اند. در بعضی از این کتاب ها دوبیتی خوانی ها به لحاظ موسیقایی آنالیز شده اند که امیدواریم بتوانیم این کتاب ها را توسط هیات علمی در سایت جشنواره موسیقی نواحی ایران و دیگر فضاهای مجازی معرفی نماییم تا پاسداشتی برای عزیزانی باشد که در این عرصه کار کرده اند.

او اظهار داشت: در جشنواره موسیقی نواحی فقط به موسیقی توجه نمی نماییم، بلکه مباحث پیراموسیقایی را هم در نظر داریم. ادبیات یکی از حوزه هایی است که رابطه تنگاتنگی با موسیقی دارد، پس این مساله را مرکز توجه قرار داده ایم. این دوبیتی ها فقط مربوط به حوزه جغرافیای سیاسی ایران نمی گردد، بلکه از حوزه ایران فرهنگی و از کشورهای همسایه نظیر تاجیکستان، ازبکستان، افغانستان و جمهوری آذربایجان هم آثاری را معرفی خواهیم کرد.
خوشبختانه فضای مجازی این امکان را می دهد تا مدت جشنواره را گسترش بدهیم. پس این رویداد در طول سال می افتد و تا آخر سال معرفی آثار خواهیم داشت.
سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به دبیری احمد صدری با موضوع «دوبیتی خوانی» در استان کرمان آبان ماه سال جاری برگزار می گردد.
1399/07/23
13:54:46
5.0 / 5
1275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است