تشكر رئیس جمهور لبنان از همدردی هنرمندان ایرانی با صدمه دیدگان انفجار بندر بیروت

تشكر رئیس جمهور لبنان از همدردی هنرمندان ایرانی با صدمه دیدگان انفجار بندر بیروت آبی طرح: میشل عون رئیس جمهور لبنان، از قطعه موسیقیایی «بیروت! درد تو، درد من است» كه توسط رایزنی فرهنگی كشورمان در لبنان و بنیاد رودكی تولید شده است، قدردانی كرد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، چندی قبل به ابتکار رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان و بنیاد فرهنگی - هنری رودکی و با دعوت از «آندره الحاج» رهبر ارکستر ملی لبنان به تهران، نماهنگی با رهبری وی و با عنوان «بیروت درد تو درد من است» ساخته شد. شعر این اثر با عنوان «بی تاب بلقیس» سروده استاد «آهورا ایمان» و آهنگسازی استاد «فردین خلعتبری» و خوانندگی استاد «حمیدرضا نوربخش» است که توسط ارکستر سمفونیک ملی ایران در تالار وحدت به اجرا درآمد.
پس از اهدای این اثر به رئیس جمهور لبنان از سوی محمدجلال فیروزنیا - سفیر ایران در لبنان - «نبیل شدید» مدیرکل تشریفات و امور بین الملل ریاست جمهوری این کشور در نامه ای، ضمن تحسین این اثر هنری از جانب میشل عون رئیس جمهور لبنان، مراتب قدردانی او را به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران ابلاغ نمود.
در بخش هایی از این نامه آمده است:
«این هدیه فرهنگی با ارزش تولیدی رایزنی فرهنگی و بنیاد فرهنگی هنری رودکی که پیام وفاداری و همبستگی با لبنان و شهدای انفجار بندر بیروت بود، مورد توجه و خوشایند جناب رئیس جمهور قرار گرفت بخصوص آن که بعنوان یکی از بزرگترین تولیدات موسیقایی از نظر محتوا و نشر آن به حساب می آید. اضافه بر این که نشان دهنده عمق روابط میان لبنان و ایران در سطوح مختلف و برخاسته از دوستی و پیوند دو ملت دوست با یکدیگر بوده و میزان مشارکت ایران با لبنان و ملت آن در مصیبت دردناک و سختی هایی که در مسیرشان با آن روبرو هستند را نشان داده است.»
در این نامه همینطور خطاب به سفیر ایران آمده است: «رئیس جمهور درخواست می نماید مراتب تشکر خویش را به رئیس جمهور، دولت و ملت ایران به خاطر پشتیبانی از لبنان و همراهی با این کشور در تمام عرصه ها، ابلاغ نموده و همینطور از برپاکنندگان این کار ویژه تشکر نموده و برای آنان پیشرفت روز افزون و کارهای برجسته تری را آرزو می نماید.»


متن کامل نامه به شرح زیر است:
«سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در لبنان
جناب آقای محمدجلال فیروزنیا
با درود
رئیس جمهور سپهبد میشل عون، لوح فشرده کلیپ موسیقی ارکستر سمفونی ملی ایران با عنوان «بیروت! درد تو درد من است» که توسط رایزنی فرهنگی و با همکاری مؤسسه فرهنگی رودکی در ایران و رهبر ارکستر سمفونی ملی لبنان «آندره الحاج» ساخته شده است را دریافت نمود.
این هدیه فرهنگی با ارزش که پیام وفاداری، و همبستگی با لبنان و شهدای انفجار بندر بیروت بود، مورد توجه و خوشایند جناب رئیس جمهور قرار گرفت بخصوص آن که بعنوان یکی از بزرگترین تولیدات موسیقایی از نظر محتوا و نشر آن به حساب می آید. اضافه بر این که نشان دهنده عمق روابط میان لبنان و ایران در سطوح مختلف و برخاسته از دوستی و پیوند دو ملت دوست با یکدیگر بوده و میزان مشارکت ایران با لبنان و ملت آن در مصیبت دردناک و سختی هایی که در مسیرشان با آن روبرو هستند را نشان داده است.
رئیس جمهور از شما درخواست می نماید که مراتب تشکر خویش را به رئیس جمهور، دولت و ملت ایران به خاطر پشتیبانی از لبنان و همراهی با این کشور در تمام عرصه ها، ابلاغ نموده و همینطور از برپاکنندگان این کار ویژه تشکر نموده و برای آنان پیشرفت روزافزون و کارهای برجسته تری را آرزو می نماید و امیدوار است که کشور شما مرحله سخت پیش رو را پشت سر گذارده تا شاهد شکوفایی هر چه بیشتر خود باشد.
دکتر نبیل شدید
مدیرکل تشریفات و روابط عمومی ریاست جمهوری»
منبع:

1399/08/17
19:13:26
5.0 / 5
1231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است