معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

سهم استان سمنان در بیمه فعالان قرآنی 2 برابر می شود

سهم استان سمنان در بیمه فعالان قرآنی 2 برابر می شود به گزارش آبی طرح سمنان- معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه ۷۲ فعال قرآنی فاقد بیمه در استان سمنان فعالیت می نمایند اظهار داشت: سهم سمنان از نظر بیمه فعالان قرآنی تا ۲ برابر افزایش می یابد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا، عبدالهادی فقهی زاده شامگاه سه شنبه در نشست با مدیران موسسه های قرآنی استان سمنان در سالن حکیم الهی فرهنگسرای کومش این شهر اظهار داشت: پالایش بیمه قرآنیان کشور شروع شده و هدف این است که توزیع بیمه شدگان از نظر جمعیت و تعداد موسسات قرآنی عادلانه باشد.
وی اضافه کرد: جشنواره شخصیت شناسی حضرت زینب کبری (س) در سطح ملی تا انتهای دوره معاونت فعلی قرآن و عترت هر سال در استان سمنان برگزار گردد و اتاق فکری برای انتخاب نام و شیوه اجرایی جشنواره تشکیل دهید.
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این معاونت به دنبال رویدادهای جدید و مهم ملی در حوزه فرهنگ قرآنی است و آغاز اجرای طرح پایتخت نهج البلاغه ایران همچون این رویدادها است چونکه نهج البلاغه بزرگترین اثر فکری سیاسی تربیتی اجتماعی مستقل در میان تمام آثار حدیثی جهان اسلام است و هیچ اثری هم نهج البلاغه تابحال نوشته نشده است.
فقهی زاده با اشاره به اینکه عالمان برجسته و گمنامی در استان سمنان حضور دارند اظهار داشت: به قول سردار شهید قاسم سلیمانی، توفیق مهم و الهی خویش را در گمنامی بدانیم و بخواهیم.
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: راه ها و بیراهه ها بسیار فراوان و پرشمارند اما در این میان فقط صراط مستقیم و راه حقیقت است که انسان را به مقصود می رساند و صراط مستقیم به مفهوم راه درست است.
وی با اشاره به اینکه در دنیا هزاران موسسه و هزاران اتاق فکر درکار هستند که ما احساس احتیاج به قرآن نکنیم اظهار داشت: یکی از مهم ترین راه های میانبر آنها، هنر آلوده است و تصاویری را در چارچوب هنر آلوده به جوانان و نوجوانان و حتی خردسالان نشان می دهند که آنها را به قرآن بی نیاز کنند.
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان نمود: تلاش دشمنان این است که قرآن را هذیان گونه نشان دهند و تعداد ما در مقابله با این افراد کم است ولی اگر توکل در کار باشد و به مقاصد دنیایی بی توجه باشیم موفق می شویم.
فقهی زاده ضمن اشاره به اینکه امروز قرآن را در عمل تنها گذاشته ایم و فقط در گفتار به قرآن تمسک می جویم اظهار داشت: باید در عمل هم مراقب باشیم که قرآن را کنار نگذاریم.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت شرکت در شورای قرآنی استان سمنان، افتتاح دبیرخانه جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات و نشست با روسای مراکز قرآنی به استان سمنان سفر کرد.
۴۸ موسسه قرآنی زیر نظر معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان سمنان فعال است.

منبع:

1399/10/30
22:37:24
0.0 / 5
850
تگهای خبر: بیمه , جشنواره , طرح , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است