پخش پایتخت 6، عصر جدید و خندوانه در جشن مبعث تلویزیون

پخش پایتخت 6، عصر جدید و خندوانه در جشن مبعث تلویزیون آبی طرح: سریال «پایتخت 6»، فینال «عصر جدید»، سری هفتم برنامه «خندوانه» و فیلم سینمایی «محمد رسول الله» عیدانه شبکه های مختلف به مخاطبان تلویزیون است.


به گزارش آبی طرح به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، همین طور در ایام پنج شنبه و جمعه ۲۱ و ۲۲ اسفند ماه حدود ۵۰ فیلم سینمایی و تلویزیونی از شبکه های یک، دو، سه، چهار، پنج، نمایش، امید، کودک، افق و شما به مناسبت عید مبعث پخش می شود.
«پایتخت ۶» شبکه یک در شب مبعث
مسابقه دستپخت با محوریت روز عید مبعث در روز عید ساعت ۱۲: ۴۵ به روی آنتن خواهد رفت.
ویژه برنامه خیابان ایران به صورت زنده از ساعت ۱۰ به این روز خجسته خواهد پرداخت.
برنامه ستایش نور نیز از ساعت ۹: ۳۰ از شبکه یک پخش می شود.
سریال پایتخت ۶ نیز به مناسبت مبعث پیامبر بزرگ اسلام از ۲۱ اسفند ماه ساعت ۱۹: ۳۰ از شبکه یک پخش می شود.
«دست در دست» شبکه دو در عید مبعث
برنامه شبانگاهی دست در دست به مناسبت عید نبوت پیامبر اکرم (ص) ویژه برنامه ای را با حضور میهمانان مختلف تدارک دیده که پنجشبه ۲۱ اسفند ساعت ۱۰: ۳۰ روانه آنتن می شود. این برنامه به تهیه کنندگی هادی خدادی کاریست از گروه معارف شبکه دو که جمعه و شنبه پس از گفتگوی خبری ساعت ۲۳: ۳۰ در جدول پخش برنامه های شبکه دو سیما قرار دارد.
برنامه کوی محبت به مناسبت فرا رسیدن جشن مبعث نبی اکرم (ص)، به صورت ویژه ای روانه آنتن شبکه دو سیما می شود. این برنامه چهارشنبه ۲۰ اسفند ساعت ۲۱: ۰۰ و پنجشنبه ۲۱ اسفند ساعت ۲۴ این عید بزرگ را جشن می گیرد.
برنامه زعفران به تهیه کنندگی محمد سلوکی که جمعه ساعت ۱۰: ۰۰ روانه آنتن می شود نیز با حضور میهمانان مختلف به صورت ویژه ای معطر با عید نبوت پیامبر اکرم (ص) می شود.
پخش مولودی خوانی با نوای حاج محمود کریمی در ساعات ۸: ۰۰، ۱۰: ۲۰، ۱۶: ۰۰ یکی دیگر از تدارکات شبکه دو سیماست که در این روز ویژه به همراه سخنرانی مذهبی استاد شیخ حسین انصاریان روانه آنتن می شود.
گروه کودک و نوجوان نیز با تدارک برنامه زنده با ما بیا، مسابقه محله و... عید مبعث نبی اکرم (ص) را جشن می گیرد.
فینال «عصر جدید» در عید مبعث
فینال فصل دوم عصر جدید پنج شنبه ۲۱ اسفند ماه مقارن با عید سعید مبعث روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت. این برنامه ساعت ۱۹: ۳۰ پخش می شود.
گروه جوانمردان ایران زمین با همراهی بهرام عظیمی، گروه ستاره هشتم، گروه فرشتگان همراه با محمد زارع، عرفان طهماسبی با حمیدرضا ترکاشوند و گروه مجاز به همراه سروش کریمی نژاد در مرحله نهایی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
برنامه تکیه گاه در روز مبعث ساعت ۱۱ به صورت زنده از حرم امام رضا (ع) پخش می شود. این برنامه به تهیه کنندگی محمدحسین خطیبی با حضور مداحان؛ طاهری و میرداماد و با سخنرانی سیدحسین مومنی روی آنتن می رود.
«معراج» شبکه چهار ویژه مبعث پیامبر (ص)
برنامه معراج کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیماست که به مناسبت مبعث رسول اکرم (ص) و روز بزرگداشت نظامی گنجوی پنجشنبه ۲۱ اسفند ساعت ۱۶ روی آنتن می رود.
این برنامه به مناسبت مبعث حضرت خاتم (ص) و همزمانی این روز مبارک با روز بزرگداشت نظامی گنجوی به بررسی اشعار معراجیه باتوجه به معراج نامه معروف نظامی می پردازد.
همچین در این برنامه راجع به مسئله مصادره شعرای کهن همچون نظامی و بررسی اشعار نبوی در متون کهن و تفاوت آن با نسل نو گفت و گو خواهد شد.
علیرضا بهرامی مجری کارشناس برنامه میزبان مهمانانی چون دکتر زهیر توکلی خواهد بود.
«پنج ستاره» به صورت زنده در شب و روز مبعث
مسابقه تلویزیونی پنج ستاره شبکه پنج، ویژه مبعث پیامبر رحمت (ص) پنج شنبه و جمعه (۲۱و۲۲ اسفندماه) ساعت ۲۰ به صورت زنده روی آنتن می رود. این ویژه برنامه در شب و روز عید مبعث میزبان چهره هایی از سینما و تلویزیون خواهد بود. ویژه برنامه «پنج ستاره» با طراحی آیتم های مختلف عیدانه و دعوت از گروه های موسیقی، مبعث را با مخاطبان جشن می گیرد.
قسمت پانزدهم برنامه قرنطینه در عید مبعث میزبان سامان صفاری بازیگر تلویزیون است. امین زندگانی مجری برنامه قرنطینه گفتگویی با موضوع مسئولیت پذیری با صفاری خواهد داشت که این برنامه پنج شنبه ۲۱ اسفند ساعت ۱۷ پخش و تکرار آن روز جمعه ساعت ۱۹ خواهد بود.
جنگ شبانه شاد و مفرح نوروز فرا می رسد ویژه عید مبعث پنج شنبه ساعت ۲۱: ۳۰ از شبکه پنج سیما تماشایی می شود. این ویژه برنامه با محوریت تجلیل از شهروندان خدوم تهرانی در این شب عزیز میزبان اصغر همت هنرمند عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون خواهد بود. سروش فرهمند و امیرحسین وادیدار دو خواننده این برنامه، در کنار شهرام نیک یار لحظات شاد و مفرحی را برای مخاطبان این برنامه رقم خواهند زد.
برنامه شهران گروه اقتصاد شبکه پنج، چهارشنبه ساعت ۲۱ ریتم شاد و عیدانه خواهد داشت. این برنامه شاد و جذاب در شب عید مبعث با موضوع قفل روی آنتن می رود. نخستین ها و ترین های قفل، تاریخچه ساخت قفل و نخستین قفل های کشف شده در ایران، جنس و نوع نخستین قفل های تاریخ و سیر تحول آن، اشاره به شهر چالشتر بعنوان مرکز مهم قفل سازی در ایران و همین طور روایتی طنز از تحویل نمادین قفل دروازه شهرها به بیگانگان در زمان قاجار سرفصل موضوعات این برنامه است.
پخش «خندوانه» به مناسبت مبعث
سری هفتم برنامه خندوانه همزمان با عید مبعث چهارشنبه و پنج شنبه شب ساعت ۲۳ پخش می شود.
برنامه های کتاب باز و شوتبال در ساعت ۱۹و ۲۱: ۳۰ روی آنتن نسیم می رود.
ارتباط زنده شبکه قرآن با مشهد در شب مبعث
در روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ماه در ساعت ۱۳: ۳۰ سخنرانی حجت الاسلام عالی و در ساعت ۱۷: ۴۵ سخنرانی حجت الاسلام انصاریان پخش می شود. در ساعت ۲۱ نیز ارتباط زنده با مشهد مقدس و در ساعت ۲۲ چهارشنبه و پنجشنبه برنامه «نغمه عشاق» روی آنتن می رود.
در روز مبعث در ساعت ۵: ۴۵ دقیقه بامدادان سخنرانی آیت الله مکارم شیرازی با موضوع قران کتاب هدایت پخش می شود و از ساعت ۹ ویژه برنامه مبعث پیامبر گرامی اسلام از شهر مشهد مقدس و ارتباط زنده با حضور کارشناسان معارفی پخش می شود.
در ساعت ۱۳ روز پنجشنبه ۲۱ اسفند ماه سخنرانی حجت الاسلام دکتر رفیعی پخش می شود و از ساعت ۱۳: ۳۰ ارتباطی از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) به صورت مستقیم پخش می شود. همین طور مستند «خورشید حرا» در این روز تقدیم نگاه مخاطبان خواهد شد.
برنامه آستان مهربانی نیز در روز پنجشنبه ساعت ۱۹: ۳۰ با حضور یک کارشناس معارفی روی آنتن می رود و دعای کمیل نیز از حرم مطهر رضوی به صورت زنده و مستقیم پخش می شود.
«ما نوجوانان» شبکه امید در عید مبعث
برنامه ترکیبی خانواده امید شامگاه چهارشنبه ۲۰ اسفند ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه امید می رود. این برنامه ترکیبی به تهیه کنندگی هومن ستوده در شب عید مبعث با دعوت از میهمانان و کارشناسان مختلف این مناسبت مبارک را جشن می گیرد.
به توان خدا نیز که بطور کلی به طرح مباحث معارفی ویژه مخاطب نوجوان و پاسخ به سؤالات دینی و اعتقادی آنها می پردازد همچون برنامه هایی است که در این مناسبت فرخنده با حضور حجت الاسلام و المسلمین مهدی مافی نژاد درباره ابعاد شخصیتی پیامبر اکر (ص) با مخاطبان صحبت خواهدنمود.
ارتباط زنده با حرم مطهر رضوی در شبکه افق
شبکه افق، در روز چهارشنبه و پنجشنبه ۲۰ و ۲۱ اسفند ماه، چند آیتم ویژه پخش خواهدنمود. یکی از بخش های ویژه متناسب با این روز ارتباط زنده با حرم مطهر رضوی است که در آن با کارشناسان مذهبی درباره مبعث پیامبر بحث و گفتگو خواهد شد. بخش دیگر مربوط به پخش چندین کلیپ، کار کوتاه و اجرای گروه های مختلف تواشیح است.
قسمتی دیگر از ویژه برنامه های این روز به پخش مستند قیچی تیز اختصاص دارد که در آن ماجرای زندگی طلبه‎ای روایت می شود که توانسته با راه های متنوع قسمتی از جامعه را با معارف دینی و مذهبی آشنا کند.
عطر و بوی محمدی در شبکه جام جم
برنامه های جمع ایرانی، روز خوش و خانه مهر شبکه جام جم بطور ویژه با بخش های مختلف و متناسب با سبک برنامه خود با ایجاد فضایی شاد و مفرح عید مبعث را گرامی می دارند.
برنامه آنچه خود داشت، باتوجه به اشعار نظامی گنجوی، از زبان ادب و هنر، به موضوع عید مبعث می پردازد.
برنامه رواق نیز به موضوع عید مبعث پرداخته و باتوجه به تفرقه انگیزی غرب در توهین به پیامبر گرامی اسلام و اسلام هراسی با دعوت از دکتر محمدرضا یقینی به مباحثی چون قلمرو رسالت و شریعت خاتم، قلمرو حدود و آگاهی انسان و ارمغان رسالت توحیدی پیامبر برای بشریت اخلاق توحیدی می پردازد.
همچنین فیلم سینمایی محمد رسول الله از ساخته های مجید مجیدی از شبکه جهانی جام جم پخش خواهد شد.
شبکه سلامت با پخش برنامه های ایران فعال در روز مبعث ساعت ۸: ۳۰ و پنجره باز در روز چهارشنبه ساعت ۱۸ این عید بزرگ را گرامی می دارد.منبع:

1399/12/20
11:32:45
0.0 / 5
587
تگهای خبر: آنتن , استاد , بازیگر , خواننده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است