نمایشگاه هایی كه با سال 99 تمام می شوند

نمایشگاه هایی كه با سال 99 تمام می شوند حالا دیگر بیشتر از یک سال از شیوع کرونا در کشور می گذرد و در نهایت پس از کش و قوس های فراوان، خیلی از برنامه های هنری به روال سابق خود بازگشته اند. گالری ها هم در این زمان به شکل جدی تری با برگزاری نمایشگاه های هنری، به فعالیتشان ادامه دادند؛ البته باز هم بعضی از گالری ها ترجیح دادند که در شرایط فعلی همچنان تعطیل بمانند یا نمایشگاه های آنلاین برگزار کنند.


در این راستا، این گزارش ایسنا، مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی که به صورت مجازی و حضوری در واپسین روزهای سال ۹۹ برپا هستند.

**********

«روایت های کاغذی» در پروژه های آران
نمایشگاه گروهی «روایت های کاغذی» تا ۱۳ فرودین ۱۴۰۰ در گالری پروژه آران برگزار است.
در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون فرهاد احرارنیا، فاطمه بهمن سیاهمرد، فرید جعفری سمرقندی، فرشید داوودی، مانی رامهرزی، نوید سلاجقه، آرزو شهدادی، شهرزاد عراقی نژاد، صفورا فدایی، مریم فرشاد، مهدی فرهادیان، فاطمه فضائل اردکانی، شیرین ملت گهر، کوشا موسوی و المیرا میرمیران عرضه شده است.
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۳ تا ۱۸ فراهم گشته است. گالری روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل می باشد.
گالری پروژه های آران در تهران، خیابان نوفل لوشاتو کوچه لولاگر پلاک واقع شده است.

نمایشگاه هنری در گالری شیرین
نمایشگاه گروهی مجسمه هنرجویان محمد مردی با عنوان «تضاد» و نمایشگاه گروهی مجسمه و نقاشی با عنوان «رویکردها و گرایش ها ۳» تا ۲۲ فرودین ماه ۱۴۰۰ در گالری شیرین ادامه دارند.
ساعات بازدید از این نمایشگاه جمعه ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ و شنبه تا پنجشنبه ۱۱ تا ۱۸ فقط با تعیین وقت قبلی اعلام شده است. گالری دوشنبه ها تعطیل می باشد.
آثار شهریار احمدی، حمیدرضا اندرز، بهروز دارش، رضا درخشانی، کوروش شیشه گران، کامبیز صبری، رعنا فرنود، شهرام کریمی، احمد مرشدلو، امین نورانی، سپیده نوری و منوچهر نیازی در این نمایشگاه عرضه شده است.
گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.
«ماخولیا» در گالری اعتماد ۱
نمایشگاه انفرادی «ماخولیا» با آثاری از فرزانه عبدلی تا ۲۶ اسفند ماه در گالری اعتماد ۱ برقرار است.
در توضیح نمایشگاه «ماخولیا» آمده است: «دیدن سایه ی ماخولیا خود سرآغاز التیام و پذیرش فضایی از هم گسسته و اندوه زا بود. تصویر کردن زمین های سوخته رویارویی و تصدیق ناکامی و حسرت و فقدان است. بعد از ایستادگی مقابل ماخولیا در واکنش به ویرانگی و زوالی که از سر می گذرد. رو به سمت زندگی، معجزه وار از ذغال و مرده گی، هاله و جوانه بیرون کشیده ام. اسطوره آفرینش در تخیل من حتی با سرانگشتان مثله شده باز هم به جنبش درآمده و به دنبال خلق است رشته های مس، حضور اراده و تمایل من است ضد ماتم و ماتم شرط حضور مجسمه هایی است که در تمنای چیزی هستند. معنا انسجاما یا شاید عشق!؟»
گالری اعتماد ۱ در میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی پلاک ۲۵ واقع شده است.
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰ فراهم گشته است. افتتاحیه هم از ساعت ۱۵ تا ۲۰ است.
نمایشگاه گروهی نقاشی و نقاشی خط در سیحون
نمایشگاه گروهی نقاشی، نقاشی خط از روز جمعه (۱۵ اسفند ماه) در گالری سیحون افتتاح می شود و تا ۲۵ اسفند هم ادامه دارد.
در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون نسرین تقوی، آزاده توحیدی، سعید شافعی، منا عروجی، شادی علیمی و النا قاسمی به معرض نمایش گذاشته می شود.
گالری سیحون در خیابان وزرا، کوچه چهارم، شماره ۱۱ واقع شده است.
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۱ تا ۱۹ فراهم گشته است. مراسم افتتاحیه هم از ساعت ۱۶ تا ۲۰ است. گالری روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه تعطیل می باشد.

نمایش آثار منتخب ۳ نسل زنان نقاش ایران
«سه نسل زنان نقاش ایران» عنوان نمایشگاه آثار منتخب زنان نقاش به کیوریتوری فرناز محمدی است که روز پنجشنبه (۲۱ اسفندماه) در جزیره کیش و گالری بین المللی هنرهای معاصر کیش افتتاح می شود.
در این نمایشگاه آثاری از فریده لاشایی، پروانه اعتمادی، گیزلاوارگا سینایی، پری یوش گنجی، فرخ ابوالقاسمی، فلورا فیض بخش، سمیرا علیخانزاده، مهناز پسیخانی، میترا کاویان، مهتا معینی، مهسا کریمی زاده، ماتیسا کازرونی، الهام فاطمی، یسری مجتهوی، مانلی منوچهری، شیما فریدنی، مریم نیکخواه ابیانه، سارا سهیلی فر، کتایون مقدم، پانته آ ماهرو و زهرا امیر یگانه به نمایش درمی ‎آید.
نمایشگاه آثار منتخب سه نسل زنان نقاش ایران که توسط سازمان منطقه آزاد کیش برگزار می شود، روز پنجشنبه (۲۱ اسفندماه) ساعت ۱۸ در گالری بین المللی هنرهای معاصر کیش به نشانی میدان آبشار، خیابان هنر افتتاح می شود و تا ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ هم ادامه دارد.
نمایشگاه گروهی «مکاشفه۲»
نمایشگاه گروهی «مکاشفه ۲» در حوزه نقاشی، مجسمه سازی و زیور آلات با هدف بالا بردن سطح فرهنگی جامعه و رونق کسب و کار تا ۲۲ اسفندماه در مهاراد عظیمیه کرج برپا است.
در این نمایشگاه ۵۲ هنرمند ایرانی که ۹۵ % آنان را، بانوان ایرانی تشکیل داده اند، در رشته های مختلف همچون زیورآلات هنری، نقاشی و مجسمه سازی به تلاش میثم احمدی آثار خویش را به معرض نمایش گذاشته اند.
ارمغان کشاورز، از هنرمندان بخش زیورآلات هنری درباره این نمایشگاه توضیح داد: این نمایشگاه بستری است تا آثاری که بانوان هنرمند در دوران سخت کرونا ساخته اند به معرض نمایش و ظهور برسند. هنر مفهومی را میتوان بستری برای ابراز دغدغه ها و افکار درونی هنرمند دانست. احوالاتی که از عمیق ترین لایه های احساسی سرچشمه می گیرد و در غالب یک اثر نمایان می شود. ما امیدواریم برگزاری و تقویت این نمایشگاه ها بیشتر از پیش سبب بالا رفتن سطح فرهنگی جامعه ورونق کاروکسب هنرمندان شود.
«ارمغان» و «عکاسی مفهومی» در موزه هنرهای معاصر
«ارمغان» و «عکاسی مفهومی» عنوان دو نمایشگاهی هستند که از زمان بازگشایی موزه هنرهای معاصر تهران، در حال برگزاری هستند.
در نمایشگاه «ارمغان»، ۱۳۵ اثر از ۴۲ هنرمند از آثار اهدایی مجموعه منیژه میرعمادی به موزه هنرهای معاصر تهران و ۲۶ اثر از ۱۵ هنرمند از آثار گنجینه موزه هم که متناسب با نمایشگاه آثار اهدایی مجموعه میرعمادی است، به معرض نمایش گذاشته شده اند.
در نمایشگاه «ارمغان» آثاری از ابوالقاسم سعیدی، احمد اسفندیاری، بهجت صدر، پروانه اعتمادی، پرویز تناولی، پرویز کلانتری، جعفر روحبخش، حجت الله شکیبا، حسین زنده رودی، حسین کاظمی، حسین محجوبی، رضا بانگیز، رضا مافی، ژازه تباتبایی، سهراب سپهری، شکوه ریاضی، صادق تبریزی، عباس کیارستمی، علی اکبر صادقی، علیرضا گلستانه، علیرضا اسپهبد، غلامحسین نامی، فرامرز پیلارام، فرح اصولی، فریده لاشایی، فریدون آو، قاسم حاجی زاده، کامران کاتوزیان، کورش شیشه گران، گیزلا وارگا سینایی، مارکو گریگوریان، محمد احصایی، محمود جوادی پور، مسعود عربشاهی، منوچهر شیبانی، منوچهر یکتایی، منیژه میرعمادی، مهدی سحابی، مهدی ویشکایی، ناصر اویسی، نصرت الله مسلمیان و رعنا فرنود از مجموعه اهدایی زنده یاد میرعمادی روی دیوار موزه هنرهای معاصر تهران می رود.
همینطور نمایشگاه عکس مفهومی گزیده ای از گنجینه عکس موزه هنرهای معاصر تهران است که در آن ۱۸ اثر از ۱۳ هنرمند همچون دنیس اپنهایم، برند و هیلا بکر، گروان الک، گوردون ماتا کلارک، ادوارد روشا، جرج و گیلبرت، جان گروور و... به معرض نمایش گذاشته می شود.
نمایشگاه هنرهای «موج رنگ»
نمایشگاه هنرهای تجسمی «موج رنگ» تا ۲۶ اسفندماه در نگارخانه رسول مهر برگزار است.
این نمایشگاه به معرفی آثاری از سید ابوالحسن ریاضی، حسن نوروزنیا، فرهنگ عاطفی، سعیده آرین، آنیتا کیوان و بهداد نجفی اسداللهی در زمینه هایی مانند نقاشی و نقاشیخط در سبک های آبستره، امپرسیونیسم، اکسپرسیونیسم و.... می پردازد. نمایشگاه گردانِ این رویداد بهداد نجفی و مدیراجرایی آن پگاه اسلامی هستند.
نمایشگاه هنرهای تجسمی از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در نگارخانه رسول مهر در ساختمان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، برقرار است.منبع:

1399/12/22
13:13:01
0.0 / 5
566
تگهای خبر: تصویر , زندگی , سازمان , عكاس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است