معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد

تهیه متن اپرای عروسكی خواجوی كرمانی

تهیه متن اپرای عروسكی خواجوی كرمانی به گزارش آبی طرح کرمان معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تهیه متن اُپرای عروسکی خواجوی کرمانی آگاهی داد و اظهار داشت: آهنگسازی کار نیز انجام شده و الان به مرحله ساخت عروسک و تمرین ها رسیده است.


سید "محمدمجتبی حسینی" امروز ۱۱ خردادماه در جلسه ستاد برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران اظهار داشت: موسیقی نواحی می تواند پیوند عمیقی بین اقوام و اقلیم های گوناگون ایران بوجود آورد.
وی موسیقی نواحی را راوی صادق غم و شادی و رشادت و مردانگی و حماسه ها دانست و بیان کرد: موسیقی نواحی خیلی از وقایع تاریخ ملت ایران را ماندگار کرده است.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تهیه متن اُپرای عروسکی خواجوی کرمانی آگاهی داد و اظهار داشت: آهنگسازی کار نیز انجام شده و الان به مرحله ساخت عروسک و تمرین ها رسیده است.
وی اظهار داشت: سال قبل در جشنواره سیزدهم چند تن ار موسیقی دانان نواحی بدون این که سفارشی به آنان داده شده باشد؛ قطعه ای در مدح شهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی نواختند.
حسینی بیان کرد: در برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان ضمن دیدن جاذبه های این شهر، فرصتی برای شنیدن ایران (موسیقی اقوام مختلف) نیز است که باید از این فرصت در جهت گردشگری فرهنگی بهره برد.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، "محمد علیزاده" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در این نشست اعلام نمود: چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران ۲۹ مهر تا ۲ آبان ماه در کرمان برگزار می شود.
وی افزود: باتوجه به تفاهم نامه منعقد شده، جشنواره موسیقی نواحی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در کرمان برگزار می گردد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: محل برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ۱۴۰۰ و شیوه برگزاری به سبب بیماری کرونا بصورت آنلاین و با حداقل میهمان ها خواهد بود.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، "مرآتی" دبیر تخصصی جشنواره نیز با اعلان اینکه برای معرفی موسیقی نواحی ایران باید کار بیشتری کرد، اضافه کرد: جشنواره بنا بر حساسیت هایی که در ظرفیت سازی و پشتیبانی از کارهای خلاقانه موسیقی نواحی وجود دارد بصورت غیر رقابتی برگزار می شود.
وی عنوان کرد: کرمان بواسطه وجود اقوام متخلفی که طی ۲۰۰ تا ۳۰۰ سال در این خطه حضور داشتند؛ ایران کوچک قلمداد می شود که وحدت موسیقی اقوام در آن پیگیری شده است.
دبیر تخصصی جشنواره موسیقی نواحی ایران موضوع چهاردهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی ایران را "وحدت در کثرت موسیقایی اقوام ایرانی" اعلام نمود که در قالب های سنت، اصالت و آفرینش های درون قوی و بین قومی برگزار می گردد.
وی همین طور از برگزاری این دوره در دو قسمت اجرای صحنه ای و مقالات پژوهشی آگاهی داد و اظهار داشت: ثبت نام بوسیله سامانه انجمن موسیقی صورت می گیرد.
مرآتی از تشکیل هیئتی از نخبگان اقوام آگاهی داد و اضافه کرد: ویدئو های شناسنامه دار را نیز در سایت جشنواره موسیقی نواحی ایران قرار می دهیم تا ماندگار باشند.
منبع:

1400/03/11
22:35:11
5.0 / 5
289
تگهای خبر: آهنگ , آهنگساز , تخصصی , جاذبه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است