وداع غمگنانه با یك شاهكار هنری و بازگشت موقت

وداع غمگنانه با یك شاهكار هنری و بازگشت موقت آبی طرح: یکی از تابلوهای نقاشی مشهور «توماس گینزبرا» برای اولین بار در یک قرن اخیر موقتاً به بریتانیا بازمی گردد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، تابلو نقاشی مشهور «پسر آبی پوش» اثر «توماس گینزبرا» که یک قرن پیش همراه با اندوه مردم از بریتانیا خارج شد بطور موقت به گالری ملی لندن بازگردانده خواهد شد.
این نقاشی که زمانی به «دوک وست مینستر» تعلق داشته است، توسط «هنری هانتینگتون» حدود یک قرن پیش به قیمت ۷۲۸ هزار پوند به فروش رسید تا در آن زمان رکورد جهانی به ثبت برسد.
از آن زمان تا حالا این نقاشی به گل سرسبد گالری هنری هانتینگتون در کالیفرنیا تبدیل گشته است و هیچگاه قبل از این به موسسه یا موزه ای امانت داده نشده است.
«گابریل فینالدی» مدیر گالری ملی لندن در پی برنامه نمایش نقاشی «پسر آبی پوش» در سال ۲۰۲۲ از این اثر بعنوان شاهکار هنر بریتانیایی و نقاشی که در آن ظرافت و شکوه محض تجلی پیدا کرده، یاد کرده است.
بعد از آنکه «پسر آبی پوش» توسط «هانتینگتون» خریداری شد، این اثر برای وداع در گالری ملی لندن به معرض نمایش گذاشته شد. طی ۳ هفته بیش از ۹۰هزار نفر از این اثر بازدید کردند.
با آنکه باقی ماندن این نقاشی در بریتانیا مسئله حیاتی و مهم تک تک مردم نبود اما خارج شدن این نقاشی از بریتانیا اندوه عمومی را به دنبال داشت.
این نقاشی اولین بار در سال ۱۷۷۰ یعنی همان سالی که توسط «گینزبرا» خلق شد در آکادمی سلطنتی به نمایش عموم گذاشته شد.
این نقاشی در گالری ملی لندن از ۲۵ ژانویه تا ۱۵ می سال ۲۰۲۲ به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.
منبع:

1400/04/09
18:40:42
5.0 / 5
245
تگهای خبر: خرید , فروش , گالری , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است