یك مدرس گیتار كلاسیك:

فراگیری و تمرین در پیشرفت نوازندگی پایانی ندارد

فراگیری و تمرین در پیشرفت نوازندگی پایانی ندارد آبی طرح: هرمزگان چهارمین دوره مستر کلاس و کارگاه نوازندگی گیتار کلاسیک توسط “دکتر لیلی افشار” به میزبانی آکادمی موسیقی “نوبان در بندرعباس انجام شد که در حاشیه آن به گفت و گو با لیلی افشار،  نخستین بانویی که در دنیا توانسته رشته نوازندگی گیتار دکترای خودرا گرفتن کند، پرداختیم.لیلی افشار در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: از ریتم های موسیقی هرمزگان بسیار خوشم می آید برای اینکه ریتم های آفریقایی، کوبایی و چنین ریتم هایی درون آن وجود دارد و موسیقی جالبی است که توانایی عرضه شدن در سطح جهان دارد که به طور قطع مورد استقبال قرار می گیرد.

وی درباب جایگاه موسیقی کلاسیک در کشورمان، عنوان کرد: چند بار با ارکسترهای مختلف در ایران اجرا داشتم که به موضوع جالبی برخوردم، در خارج از کشور با دو تمرین کنسرت می گذاریم برای اینکه تمامی اعضا حرفه ای هستند و با دو روز تمرین همگی مهیای برگزاری یک کنسرت حرفه ای هستند اما در کشورمان یک ماه تمرین می کنند برای یک کنسرت و این مساله عجیبی بود که به چشمم آمد.

افشار با اعلان اینکه در کشورمان نوازندگان چیره دست و با استعدادی وجود دارند، اشاره کرد: باید جامعه موسیقی اتحاد بیشتری داشته باشند و از سویی باید وزارت فرهنگ و ارشاد حمایت بیشتری را از نوازندگان موسیقی به عمل آورد.

این مدرس موسیقی با اشاره به این که وقتی محصل بودم در خارج از کشور در تمامی مستر کلاس های هر مدرس و نوازنده ای که به شهرمان می آمد حضور پیدا می کردم، افزود: هرچه بیشتر نوازنده با اساتید بهتری درس بخواند و نوازندگی کند بهتر و تجربه اش بیشتر می شود تا به پیشرفت برسد و این مساله بر روی بنده بسیار تأثیرگذار بود و همین موضوع را به طور قطع به تمامی هموطنانم منتقل می کنم.

وی افزود: با تمرین و مرور درس هاست که می توان پیشرفت و این یادگیری پایانی ندارد و می توان موضوعات جدیدی را یاد گرفت که در آینده به کمک یک نوازنده بیاید.

افشار با اعلان اینکه از نظر بنده گیتار کلاسیک قشنگترین ساز دنیاست، اظهار نمود: طنینی که در گیتار کلاسیک وجود دارد و صدای دلنوازی که انتقال می دهد در هیچ سازی نیست و حمل و نقل آن آسان و نواختن تمامی آهنگ ها با دانستن سه آکورد سبب شده گرایش عموم مردم به آن بیشتر از هر ساز دیگری است.

به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، لیلی افشار همچون نوازندگان برجسته گیتار کلاسیک در جهان و اولین زنی است که در رشته اجرای گیتار کلاسیک از دانشگاه ایالتی فلوریدا به درجه دکتری دست یافته است. این هنرمند لیسانس موسیقی خودرا از کنسرواتوار بوستون دریافت کرده تا حالا جوایز زیادی را کسب کرده و الان استاد دانشگاه ممفیس است و کنسرتهای مختلفی در فرانسه، دانمارک، ایتالیا، آمریکا، انگلستان، ایرلند، کانادا و استرالیا برگزار کرده است.

منبع:

1400/04/27
11:18:45
5.0 / 5
323
تگهای خبر: آهنگ , اركستر , استاد , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است