خودش را با پیپ کشید و حالا 15 میلیون دلار می ارزد

خودش را با پیپ کشید و حالا 15 میلیون دلار می ارزد آبی طرح: خودنگاره ای از «ارنست کیشنر» نقاش اکسپرسیونیست بزودی در حراجی به مزایده گذاشته خواهد شد و انتظار می رود قیمت قابل توجهی برای خرید آن پرداخت گردد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، خودنگاره ای که در سال ۱۹۰۷ توسط «ارنست کیشنر» نقاش آلمانی اکسپرسیونیست خلق شده است، این نقاش را با استفاده از ضربات بزرگ قلم مو و رنگ های سرزنده به تصویر می کشد.
حالا مقرر است این نقاشی با موافقت وارثان آن در حراجی آثار هنر مدرن و معاصر ساتبیز که در بیست و نهم ژوئن برگزار می شود، به مزایده گذاشته شود.
کارشناسان ارزش تقریبی این تابلو نقاشی که «خودنگاره با پیپ» نام دارد، را بین ۹.۸ الی ۱۴.۷ میلیون دلار برآورد کرده اند. اگر این خودنگاره با بالاترین قیمت تخمینی فروخته شود به جمع پنج نقاشی گران قیمت متعلق به این هنرمند اضافه خواهد شد.
این نقاش آلمانی زمانی «خودنگاره با پیپ» را خلق کرد که عضو گروه «دی بروک» بود. این نقاشی اولین بار به مالکیت یکی از دوستان و موسسان «دی بروک» درآمد. این نقاشی بعدها به دست «هوکو سیمون» یک بانکدار و دولتمرد ساکن برلین رسید. بعد از به قدرت رسیدن نازی ها «سیمون» به پاریس گریخت و در نهایت در برزیل ساکن شد.
این نقاشی آخرین بار در سال ۲۰۰۷ در نمایشگاه «وینسنت ون گوگ و اکسپرسیونیسم» واقع در نیویورک به نمایش درآمد. این نمایشگاه، تأثیر «ون گوگ» بر «کیشنر» را به نمایش می گذاشت.
منبع:

1401/04/04
13:56:24
5.0 / 5
177
تگهای خبر: تصویر , خرید , نقاشی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است