مرگ یک هنرمند در سکوت خبری

مرگ یک هنرمند در سکوت خبری به گزارش آبی طرح احمد مسعودی که از او بعنوان پیشگام طراحی اسناندارد در سردر سینماها یاد می شود هفتم مردادماه به آرامگاه ابدی خود بدرقه شد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، احمد مسعودی یکی از هنرمندان قدیمی است که سابقه ای طولانی در طراحی پوسترهای سینمایی داشته و دو روز قبل در سکوت خبری براثر کرونا از دنیا رفته است.
رسول توکلی - بازیگر - که دوستی ۴۰ ساله ای با مسعودی داشته در گفت وگویی با ایسنا بیان نمود: آقای مسعودی دو شب قبل در بیمارستان و در سن ۸۳ سالگی به علت آنکه به کرونا مبتلا شده بود و بیماری زمینه ای هم داشت، درگذشت و امروز جمعه هفتم مردادماه در قطعه هنرمندان (در جوار مزار باقر صحرارودی -بازیگر -) به خاک سپرده شد.


او درباره این که از این هنرمند با کارنامه پرباری که در عرصه کاری خود داشته، خبری نبوده و حتی از درگذشتش هم خبری منتشر نشده است، اظهار داشت: متاسفانه ایشان خیلی مظلومانه از میان ما رفت و من که ۴۱ سال با ایشان زندگی کردم خوب می دانم که در چه زمینه هایی فعال بود. آقای مسعودی برای سردرهای سینما که در گذشته به شکل خاصی بود و برای جذب مشتری از شیوه های غیر استاندارد و غیراخلاقی استفاده می شد، طراحی های جدیدی به کار برد و میتوان او را بنیانگذار سردرهای سینما با پوسترهای طراحی شده اش دانست، چون که به جای مونتاژ تصاویر از نقاشی استفاده می کرد.


توکلی ضمن اشاره به این که احمد مسعودی نقاشی با گواش را هم به راه انداخت و تصاویری از چهره های سیاسی مثل آیت الله خامنه ای و مصطفی چمران کشیده بود، افزود: خیلی از هنرمندان مطرح این حوزه مثل محمود زرین قلم از شاگردان احمد مسعودی بوده و با برخی مدیران سینمایی که صحبت می کردم یاداور شدم پیام های تسلیتی که مقامات کشوری برای درگذشت آقای (حبیب) صادقی صادر کرده اند در حالی بوده که خود آقای صادقی از شاگردان آقای مسعودی بود.


وی افزود: فعالیتهای مسعودی فقط در این حوزه نبوده و او طراحی نخستین اسکله ایرانی را که بنده در جزیره قشم رئیس اجرایی آن بودم، برعهده داشت. این طراحی (اسکله سازی) و اختراع آن در ۴۴ کشور صنعتی دنیا همچون آمریکا به ثبت رسیده است تا دلیل بر آمیختگی هنر و صنعت در کار او باشد. با این وجود در شرایطی که از احمد مسعودی بعنوان استاد تبلیغات یاد می شود خودش خیلی مظلومانه رفت و ما را تنها گذاشت.
منبع:

1401/05/08
10:13:07
5.0 / 5
254
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است