وزارت فرهنگ به پشتیبانی علمی مرکز پژوهش‎ های مجلس نیازمند است

وزارت فرهنگ به پشتیبانی علمی مرکز پژوهش‎ های مجلس نیازمند است به گزارش آبی طرح، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلان اینکه بدنبال تقویت تعاملات خود با مرکز پژوهش های مجلس هستیم، اظهار داشت: این وزارتخانه برای پیشبرد اهداف خود به پشتیبانی علمی این مرکز نیاز دارد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی عصر سه شنبه - ۲۹ شهریورماه - در دیدار با رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، تفاهمنامه همکاری میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به امضا رسید.
وی در این دیدار ضمن اشاره به جایگاه فعلی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این مرکز امروز به پشتوانه رویش علمی و پژوهشی خود در کشور به نقطه قوت برای حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی نظام تبدیل گشته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همینطور در ادامه مرکز پژوهش های مجلس را مجموعه ای از تجربیات علمی و عملی پژوهشگران دانست و خاطرنشان کرد: این مرکز امروز به فرایندهای قابل قبول علمی دست یافته است که بخش های مختلف دولت مردمی بعنوان نظر کارشناسی ساعد از نقطه نظرات مرکز بهره مند می شوند.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه پژوهشگاه فرهنگ هنر و ارتباطات بعنوان مهم ترین نهاد پژوهش فرهنگی در مجموعه دولت مطرح است، تصریح کرد: با تصمیمی که در شورایعالی انقلاب فرهنگی اتخاذ شد، فعالیتهای در رابطه با مرکز ملی رصد و مرکز ملی پیوست نگاری فرهنگی به پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ واگذار شده است.
اسماعیلی با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال تقویت تعاملات خود با مرکز پژوهش های مجلس است، اظهار داشت: وزارت فرهنگ برای پیشبرد اهداف خود به پشتیبانی علمی مرکز نیاز دارد و امضای این تفاهمنامه بهانه ای برای توسعه تعاملات همه جانبه بخش های مختلف وزارت فرهنگ با مرکز پژوهش های مجلس به حساب می آید.
مرکز پژوهش های مجلس از سرمایه های علمی کشور
همچنین رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار داشت: امیدواریم با امضای تفاهمنامه این مرکز با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرایطی فراهم گردد تا در جهت پیشبرد اهداف متعالی نظام قدم های استواری برداشته شود.
بابک نگاهداری، اضافه کرد: این مرکز از سرمایه های علمی نظام به حساب می آید که به پشتوانه حضور صدها پژوهشگر با گرایش های مختلف و ساختاری سریع و چابک کارگروه های متفاوت را شکل می دهد و به چالش های در رابطه با حوزه حکمرانی ورود پیدا می کند.
وی افزود: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با داشتن ظرفیت های فراوان انواع و اقسام کمک های مشورتی را به قوای سه گانه و نهادهای حاکمیتی عرضه می دهد.


منبع:

1401/06/30
09:53:07
5.0 / 5
328
تگهای خبر: سرمایه , طرح , فرهنگ , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است