ماجرای نجات آثار هنری اوکراین از زیر موشک ها

ماجرای نجات آثار هنری اوکراین از زیر موشک ها آبی طرح: نمایشگاهی در اسپانیا با هدف بررسی جامع هنر مدرن اوکراین، به عنوان اولین رویداد در خارج از این کشور درحال برگزاری است؛ هرچند از کیف تا مادرید راهی طولانی است اما برگزارکنندگان این نمایشگاه، تلاش کردند با خارج کردن آثار هنری از اوکراین ابعاد وسیعی از هنر این کشور را به دور از جنگ، برای بازدیدکنندگان به تصویر بکشند.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، نیویورک تایمز در گزارشی روند برگزاری این نمایشگاه را برای خوانندگانش توضیح داده است. این گزارش که ۲۳ نوامبر ـ حدود یک هفته قبل ـ انتشار یافته است، روند خروج آثار هنری را پیش از این که در جریان جنگ مورد به هدف خوردن موشک قرار بگیرند، توضیح داده است.
آنچه در ادامه می خوانید روایت خروج این آثار و شروع برگزاری نمایشگاه از دو روز قبل است:
آنها فقط در عرض چند ساعت شهر را ترک کردند تا بتوانند سالم بمانند. دو کامیون پر از شاهکارهای اوایل قرن بیستم از موزه هنر ملی اوکراین به قصد مادرید، کیف را ترک کرد. این اتفاق کمی پیش از این که شهر مورد به هدف خوردن شدیدترین بمباران موشکی روسیه قرار بگیرد، رخ داد.
کامیون ها به سمت اسپانیا حرکت کردند؛ جایی که مقرر است آثار هنری به عنوان قسمتی از نمایشگاه «در چشم طوفان: مدرنیسم در اوکراین، دهه ۱۹۳۰ ـ ۱۹۰۰» در موزه تیسن ـ بورنمیسا در مادرید، که در ۲۹ نوامبر (سه شنبه هشتم آذر ماه) افتتاح شد، به معرض نمایش گذاشته شوند.
کارکنان موزه تیسن-بورنمیسا مادرید درحال بیرون آوردن «شپردز» (۱۹۲۷) اثر کایریلو هووزدیک از جعبه هستند. این نقاشی از اوکراین به اسپانیا منتقل شده است.


منبع:

1401/09/11
13:42:35
5.0 / 5
237
تگهای خبر: تصویر , موزه , نقاشی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است