پیشنهادهای جالب گالری گردی پاییزی

پیشنهادهای جالب گالری گردی پاییزی آبی طرح: گالری ها، مراكز هنری و فرهنگسراهای تهران با برپایی نمایشگاه هایی از هنرهای تجسمی، در ایام پاییزی میزبان هنردوستان می باشند.به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، هفتمین دوسالانه مجسمه سازی تهران با تم «وضعیت» در موزه هنرهای معاصر تهران برپا است. در این نمایشگاه ۷۸ اثر در بخش مسابقه و ۱۸ اثر در بخش مهمان در معرض دید عموم قرار گرفته است.

علاقه مندان می توانند برای تماشای آثار این دوسالانه تا ۲۲ مهرماه به موزه هنرهای معاصر ایران در خیابان كارگر شمالی، جنب پارك لاله رجوع كنند.

نگارخانه هنر ایران

نمایشگاه عكس «بی نهایت» كه مرداد ماه سال جاری در نگارخانه فردوسی جهاددانشگاهی مشهد برگزار شده بود، این بار در ضلع غربی تالار وحدت برپا می گردد. عواید مالی از فروش آثار نمایشگاه به كمپین «آواز الفبا» تعلق می گیرد.

این نمایشگاه ۱۴ مهرماه ساعت ۱۶ افتتاح خواهد شد و تا بیستم مهرماه به كار خود ادامه خواهد داد. «بی نهایت» در طول دوران برگزاری همه روزه بجز روز شنبه(روز شنبه نگارخانه تعطیل است) پذیرای بازدیدكنندگان است.

نگارخانه هنر ایران از مجموعه تالار وحدت در ضلع غربی تالار وحدت، خیابان خارك، پلاك ۱۹ واقع شده است.

گالری هور

گالری «هور» میزبان نمایشگاهی از یك هنرمند قدیمی به نام ابراهیم فرجی خواهد شد كه بعد از سال ها بار دیگر، آثارش به نمایش درمی آید.

این نمایشگاه از ۱۴ مهرماه تا ۲۸ مهرماه برپا خواهد شد و علاقه مندان برای دیدن آن می توانند از ساعت ۱۵ تا ۲۰ به گالری هور واقع در خیابان مطهری خیابان میرزای شیرازی شمالی، كوچه نعیمی، پلاك ۱۲ رجوع كنند.

خانه هنرمندان ایران

نمایشگاه نقاشی های ذبیح الله محمدی با عنوان «از آوردگاه و از بزم و از داستان» از ۱۴ تا ۲۵ مهر در نگارخانه زمستان خانه هنرمندان ایران برپا می گردد.

او در این نمایشگاه كه نخستین تجربه نمایشگاه انفرادی اش هم به حساب می آید، مجموعه ای از ۵۰ نقاشی در ابعاد كوچك را با تكنیك خودكار به نمایش می گذارد. بخشی از آثار او تك رنگ و برخی هم رنگی كار شده اند.

ذبیح الله محمدی از جمله نقاشان خودآموخته ای است كه از كودكی دلبسته داستان های شاهنامه شده است. این هنرمند ۷۵ ساله سال هاست كه با تكنیك خودكار، داستان های شاهنامه و داستان هایی كه از كودكی به نقل از دیگران شنیده و در خاطرش مانده است را به تصویر می كشد.

گالری ساربان

نمایشگاه آثار نقاشی علی صادقی با نام «از پیش از این» جمعه ۱۴ مهر در گالری «ساربان» افتتاح می گردد.

در توضیح این نمایشگاه آمده است: «این مجموعه را «فاجعه» نظام بخشیده است؛ یا شاید از نظام خالی كرده است. این كارها، حاصل تلنبار مكرر خاطرات در ذهن است؛ نوعی بیرون زدگی آمیخته با تامل، همراه با رنج مضاعف دوباره اندیشیدن. آن هم به قصد گسترانیدن شان بر سطح بوم. مجموعه «از پیش از این» تلاشی است در جهت تبدیل یك وضعیت به وضعیتی دیگر: پیوند و درهم آمیختگی هیستری خاطرات زیست شده و جهان بیرونی كه همواره در تجربیاتی فردی، در پرتو توجه و حساسیت های خاص آدمی، به شكل-محتوایی دیگر در می آید».

این نمایشگاه كه مجموعه ای نقاشی اكریلیك روی بوم است، به كیوریتوری زروان روح بخشان، جمعه ۱۴ مهر، در گالری ساربان افتتاح و تا ۲۴ مهر غیر از سه شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به علاقه مندان عرضه می گردد.

گالری شهریور

چهل و پنج سال بعد از درگذشت هوشنگ پزشك نیا (نقاش پیشگام سبك مدرن) گالری شهریور، نمایشگاهی از آثار این هنرمند فقید را برپا می نماید.

حدود ۳۰ اثر از پزشك نیا نمایش داده خواهد شد كه توسط خانواده هنرمند و مجموعه داران در اختیار گالری قرار گرفته است. در نمایشگاه هوشنگ پزشك نیا از كارهای دهه ۳۰ تا دهه ۵۰ كه هنرمند از دنیا می رود به نمایش گذاشته شده است و كمابیش می توان فعالیت هنری او را مرور كرد.

علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه آثار هوشنگ پزشك نیا می توانند از ۱۴ مهر لغایت ۱۲ آبان به گالری شهریور به نشانی تهران، الهیه، خیابان خزر شمالی، بن بست هرمز پلاك ۹ رجوع كنند.

ساعات بازدید از ۳ تا ۸ و گالری شنبه ها تعطیل است.

گالری ویستا

نقاشی ها و مجسمه های زنده یاد اصغر محمدی، ۳۳ سال بعد از درگذشت اش به نمایش گذاشته می گردد.

این نخستین نمایشگاه انفرادی اصغر محمدی به حساب می آید كه با عرضه ۲۵ نقاشی و مجسمه، جهان بینی و روند كاری او بررسی می گردد.

این هنرمند در مقاطعی به عنوان رئیس هنرستان تجسمی پسران به فعالیت پرداخت و در دانشگاه هنر هم مشغول به تدریس شد. وی در ۱۸ اسفندماه سال ۱۳۶۳ براثر سكته قلبی درگذشت.

علاقه مندان می توانند برای بازدید از آثار این هنرمند از ۱۴ تا ۲۴ مهر به گالری ویستا واقع در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، كوچه دوازدهم، پلاك۱۱ رجوع كنند. 

1396/07/16
14:42:50
5.0 / 5
4507
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است