امیل برنار نقاش را بشناسید

نابغه ای جسورتر از ون گوگ و گوگن

نابغه ای جسورتر از ون گوگ و گوگن آبی طرح: بعد از امپرسیونیسم، جنبش هنری جسورانه تر و چندوجهی به نام پست امپرسیونیسم به وجود آمد که بر رنگ ها و ضربات قلم موهای نقاشی تمرکز داشت. این جنبش بیشتر با آثار هنری «وینسنت ون گوگ» و «پل گوگن» شناخته می شود که هر دو به ایجاد این سبک در دهه های 80 و 90 کمک کردند. با این حالی یکی از هنرمندان کمتر شناخته شده ای که در کنار این نقاشان چیره دست فعالیت می کرد، «امیل برنار» بود.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، «امیل برنار» که یک هنرمند فرانسوی است در ۱۸سالگی به زیبایی شناختی و ایده های دقیقی از نقاشی آوانگارد دست پیدا کرده بود.
زمانی که «برنار» با «آنری دوتولوز»، «گوگن» و بعدها «ون گوگ» آشنا شد، با تبادل نامه ها و آثار هنری و یافتن فضاهایی برای نمایش نقاشی هایشان، به آنها در کارهای خلاقانه آنها پیوست. در طول این زمان، او همین طور به پیدایش «مجزاگری» و «ترکیب گری»، دو سبک فرعی پست امپرسیونیسم کمک کرد. اما صرف نظر از ارتباط نزدیک او با تمام این شخصیت ها و جنبش های اصلی، «برنار» هیچ گاه به سطح شهرت هنرمندان معاصرش دست پیدا نکرد و زمانی که در ۳۰ سالگی بود از مرکز توجه خارج شد.
در ادامه به قسمتی از زندگی و بررسی آثار هنر رنگارنگ او می پردازیم.
«خودنگاره» اثر «امیل برنار» ۱۸۹۷

1402/03/06
15:19:57
5.0 / 5
56
تگهای خبر: زندگی , زیبایی , نقاشی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است