اساطیر پاپیه ماشه ای به ما نگاه می کنند

اساطیر پاپیه ماشه ای به ما نگاه می کنند آبی طرح: نمایشگاه اسطوره های فراواقعی «امیر مفتون» با نام «سه مقدس» در گالری شریف تهران راه اندازی شد. این آثار که با تکنیک «پاپیه ماشه» خلق شده اند در حقیقت مجسمه هایی از اساطیر هستند.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، نمایشگاه «سه مقدس» مجموعه ای از آثار حجمی امیر مفتون هنرمند مجسمه ساز، شامل ترکیب اسطوره های فراواقعی، سوم شهریور با حضور تعدادی از استادان، هنرمندان، مجسمه سازان و علاقه مندان هنر حجمی در گالری شریف در تهران افتتاح شد.
مجسمه های مفتون با تکنیک «پاپیه ماشه» تلفیقی از اساطیر هستند که در ذهن و جان ما حیات دارند، اسطوره هایی از داستان های کهن و نشانه هایی از فرهنگی دیرین. آنها گویی از فاجعه های جهان جان سالم به در برده اند و الان بعد از عبور از فاجعـه ها ایستاده اند و بـه ما می نگرند.
نمایشگاه «سه مقدس» تا ۱۷ شهریور در گالری شریف واقع در تهران، میدان قدس، خیابان شریعتی، کوچه ماهروزاده، پلاک ۱۱ دایر است.«آنِ بیکران» در نگارخانه سهراب

فیروزه بختیاری دو سال بعد از آخرین نمایشگاه انفرادی اش در نگارخانه سهراب، بار دیگر شماری از تازه ترین نقاشی های خودرا در قالب نمایشگاهی با عنوان «آنِ بیکران» به این نگارخانه می برد.
در نمایشگاهی که از روز جمعه ۱۰ شهریور با نمایشگاه گردانی عیسی جباری گشایش می یابد، ۱۴ تابلو در ابعاد مختلف از آثار اخیرِ این هنرمندِ نقاش به تماشا گذاشته خواهد شد.
این هنرمند درباره ی نحوه ایجاد ایده آثارِ این نمایشگاه و تفاوت آن با نمایشگاه پیشین خود در نگارخانه سهراب اظهار داشت: «در این مجموعه من روی عنصر خط کار کرده ام و در حقیقت این آثار، تلفیقی از فرم و خط و فضا هستند. می توان گفت این نخستین مجموعه ای است که من در آن از عنصر خط بهره برده ام.»
بختیاری درباره ی سوژه و فضای این آثار نیز اضافه کرد: «سوژه اصلی کارهای من طبیعت است و آﻧﭽﻪ ﻣﺮا در ﺳﻮدای ﻧﻘﺎﺷﻰ ﭘﯿﺶ ﻣﻰ ﺑَﺮَد، ﺗﻌﻤﻖ در ﺧﺼﻠﺖ ﻫﺎی ﭘﺎﯾﺪار ﻃﺒﯿﻌﺖ اﺳﺖ. همه این آثار، گل ها هستند و البته عنصر خط نیز به آنها اضافه شده است. این نقاشی ها فضایی انتزاعی و اکسپرسیون دارند و من هر آن چه را در رویاهایم هست و در درونم غلیان می کند، روی بوم می آورم.»
بگفته این هنرمند، اجرای این آثار از آبانِ سال قبل شروع شده و تا یک ماه پیش نیز ادامه داشته است.

«آنِ بیکران» را می توانید از روز جمعه ۱۰ شهریور به مدت ده روز، در نگارخانه سهراب به آدرس خیابان سمیه، بین مفتح و رامسر، شماره ۱۴۲ ببینید.


منبع:

1402/06/07
07:22:01
5.0 / 5
238
تگهای خبر: استاد , فرهنگ , گالری , مجسمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است