معاون میراث فرهنگی استان كرمان خبر داد:

جشن جهانی گلیم در آذرماه برگزار می گردد

جشن جهانی گلیم در آذرماه برگزار می گردد به گزارش آبی طرح معاون صنایع دستی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان، تاریخ جشن جهانی گلیم را در آذر اظهار داشت و تصریح كرد: این جشن با حضور معاونین رئیس جمهور، سفیرهای كشورهای دیگر، جمعی از نمایندگان مجلس، مسئولین استانی و شهرستان برگزار می گردد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، غلامرضا فرخی، امروز 23 مهرماه در نشست كارگروه گلیم سیرجان با اشاره به اینكه ثبت جهانی گلیم یك امتیاز برای سیرجان، كرمان و ایران است كه اتفاق افتاده و باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم، اضافه كرد: نگاه ها به استان كرمان با این ثبت تغییر كرده است و استان از رتبه ۳۰ در بین۳۱ استان در صنایع دستی به برترینها تبدیل شده است.

معاون صنایع دستی اداره میراث با اشاره به زحمات هنرمندان سیرجان اظهار داشت: ما در مبحث آموزش، تولید و صادرات فعالیت های خوبی داشته ایم كه این ها همه نتیجه فعالیت هنرمندان سیرجان است.

وی، معرفی «ماه نساء شهسواری» را به عنوان مادر صنایع دستی در جهان یك اتفاق خوب دانست و اظهار داشت: خانم شهسواری با داشتن بیش از ۱۰۰سال و هنر این رشته به عنوان مادر صنایع دستی ایران معرفی و انتخاب گردید و مسئولین كشوری تصمیم گرفتند او را به عنوان مادر صنایع دستی جهان معرفی كنند.

معاون صنایع دستی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان، تغییر دیدگاه ها نسبت به استان را مثبت ارزیابی كرد و اظهار داشت: طی ۱۵روز تمامی رسانه های خارجی و داخلی، ثبت جهانی گلیم را به خوبی پوشش دادند.

وی، ارزیابی از شهر جهانی را هر ساله دانست و اظهار داشت: باید تمامی نقصها رفع و در این خصوص رشد داشته باشیم. اگر آیتم ها رعایت نشود ثبت جهانی از لیست خارج می گردد.

فرخی خاطرنشان كرد: لوح شهر جهانی تقدیم شهردار آن شهر می گردد كه در این خصوص فعالیت بیشتر شهردار را می طلبد.


 

1396/07/23
18:11:28
5.0 / 5
4429
تگهای خبر: صنایع دستی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است