در مراسم اختتامیه هفته تصویرگری چه گذشت؟

در مراسم اختتامیه هفته تصویرگری چه گذشت؟ همزمان با روز تصویرگری، مراسم اختتامیه هفته تصویرگری در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار و در این مراسم نشان آبان به فرشید مثقالی، مهدی حجوانی، بهزادغریب پور وعاطفه ملكی جو اهداء شد.به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، همزمان با روز تصویرگری، مهدی حجوانی هنگام دریافت نشان آبان در سخنان كوتاهی اظهار داشت: خوشحالم كه من هم در تاسیس انجمن تصویرگران سهم داشتم و امروز این انجمن تبدیل به جوان رعنا و برومندی شد كه می تواند در عرصه تصویرگری اثرگذار باشد.

فرشید مثقالی هم هنگام دریافت نشان تصویرگری اظهار داشت: افتخار می كنم كه امشب نشان آبان را به خانه می برم. من از دوران دبیرستان نسبت به تصویرگری علاقه مند شدم و در آن زمان نشریه دیواری در مدرسه ما بود كه من نقاشی هایش را می كشیدم و در این دوران بیشتر طرح های كه مرتضی ممیز در نشریه آباد می كشید را كپی می كردم.

او افزود: من آدمی هستم كه از آدم ها و جریان های هنری متعددی تاثیر گرفته ام و همچنان این تاثیر پذیری ادامه دارد. مثلا وقتی بخواهم كتابی را تصویر سازی كنم شاید هفته ها وقتم صرف دیدن شود و از این كار واقعا لذت می برم.

محسن حسن پور رئیس هیات مدیره انجمن تصویرگران ایران ضمن خوش آمد به حاضران اظهار داشت: هدف ما این است كه هفته تصویرگری را هر سال به صورت منسجم برگزار كنیم و در این هفته ضمن برگزاری برنامه های متنوع از جمله نمایشگاه سالانه تصویرگران شاهد برپایی مجمع عمومی تصویرگران ایران هم باشیم. همینطور در این هفته روز تصویرگری را به ثبت برسانیم و آن را ارج بنهیم.

او با اشاره به دومین سال پیاپی برگزاری هفته تصویرگری اظهار داشت: این برای دومین بار است كه هفته تصویرگری به همت كیانوش غریب پور و تیم همكارانش برگزار می گردد و برگزاری این دو هفته در دوسال اخیر تجربه حرفه ای بسیار خوبی بود و با اقبال تصویرگران مواجه شد و امیدواریم در سال های آتی هم این هفته برگزار گردد.

حسن پور با اشاره به برنامه های متنوعی كه در هفته تصویرگری برگزار گردید اظهار داشت: در این هفته ضمن برپایی سه نمایشگاه شاهد برگزاری همایش كتاب های تصویری بودیم كه این همایش بسیار پرارزش بود و در طول برگزاری آن مباحث مهمی طرح شد. امیدوارم بزودی كتاب مقالات عرضه شده در همایش منتشر شود و در اختیار تصویرگران قرار گیرد.

كیانوش غریب پور دبیر هفته تصویرگری اظهار داشت: افتخار می كنم كه برای دومین سال پیاپی توانستیم هفته تصویرگری را برگزار كنیم. در ۱۲ سال اخیر ما تصویرگران برای شناسایی و تثبیت حرفه مان پیش مدیران فرهنگی كوشیده ایم و خوشحالم كه فعالیت ما به نتیجه رسیده است و امروز دیگر برای دیدن معاون هنری ساعت ها پشت در بسته اتاق او نمی مانیم و دولتمردان و سایر هنرمندان جلوی ما به احترام برمی خیزند.

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به نشان آبان اظهار داشت: نشان آبان نشان لیاقتی است كه به كسانی كه برای تصویرگری در ایران كوشیده اند اهداء می گردد و خوشحالیم كه از سال جاری شاهد اهدای این نشان هستیم و این نشان به كسانی اهداء می گردد كه به شكلی در ارتقاء تصویرگری سهم داشته اند و البته قرار نیست همه كسانی كه این نشان را دریافت می كنند تصویرگر باشند بلكه بعضی از این افراد با پژوهش ها و نوشته هایشان راهگشای تصویرگران بوده اند و برپایه برنامه ریزی كه داریم قصد نداریم نام هیات انتخاب نشان آبان را فاش كنیم.

غریب پور ادامه داد: برای اهدای نشان آبان هیات داوران كه نام آنها مخفی خواهد ماند، ضوابطی را تعیین كرده اند و قصد نداریم در هیچ دوره ای این نشان را به صورت مشترك اهداء كنیم و هر سال این نشان تنها به چهار تصویرگر اهداء خواهد شد.

دبیر هفته تصویرگری در بخش دیگری از سخنانش درباره برنامه های هفته تصویرگری اظهار داشت: این برنامه ها متنوع بودند و در این هفته ضمن برپایی سه نمایشگاه شاهد برپایی نشست های تخصصی و همایش كتاب های تصویرگری بودیم كه با اقبال خوب تصویرگران مواجه شد.

غریب پور در ادامه با اشاره به ثبت روز ۱۵ آبان به عنوان روز تصویرگری در تقویم سالانه تصویرگران اظهار داشت: بی شك ثبت این روز در تقویم رسمی كشور سالها زمان ببرد اما ما از سال قبل این روز را برای یادآوری حقوق حرفه ای مان جشن خواهیم گرفت و امیدواریم بزودی این روز در تقویم رسمی كشور ثبت شود.
1396/08/16
20:04:24
5.0 / 5
4388
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است