حضور آلمانی ها در موزه هنرهای معاصر

حضور آلمانی ها در موزه هنرهای معاصر به گزارش آبی طرح معاون وزیر علوم، تحقیقات و هنر ایالت بادن ورتمبرگ آلمان به همراه گروه فرهنگی – هنری این ایالت ضمن دیدار با رییس موزه هنرهای معاصر تهران از نمایشگاه آثار تونی كرگ بازدید نمودند.


به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، پترا اولشوفسكی ـ معاون وزیرعلوم، تحقیقات و هنرایالت بادن ورتمبرگ آلمان ـ به همراه گروهی از مقامات فرهنگی هنری، خبرنگاران و هنرمندان این ایالت ازجمله كریستیانه لانگه رییس گالری اشتوتگارت، پیا مولر تام رییس گالری ایالتی كارلسوهه، یوهان هولتن رییس گالری هنر ایالتی بادن بادن و... به موزه هنرهای معاصر آمدند و از نمایشگاه تونی كرگ هنرمند انگلیسی-آلمانی دیدن كردند.
در این دیدار علی محمد زارع ـ رییس موزه هنرهای معاصر تهران ـ ضمن معرفی این مكان، اساس و اهداف برگزاری نمایشگاه ها و آثارگنجینه اظهار نمود: موزه هنرهای معاصر تهران بعنوان تنها بنیاد فرهنگی، هنری موزه ای است كه كاركرد معاصر دارد و تنها موزه مهم در خاورمیانه است/
او بر اهمیت پژوهش در زمینه نمایشگاه های این موزه و تاثیر برگزاری این نمایشگاه ها را بر وضیعت هنری منطقه تاكید و اظهار داشت: موزه هنرهای معاصر تهران به اسم خود مفتخر است و خوشبختانه اسم خویش را از جایی وام نگرفته و همچنان بزرگترین آثار هنرغربی در كنار هنر منطقه را در گنجینه خود نگهداری می كند.
رییس موزه هنرهای معاصر تهران از تبادلات فرهنگی هنری و همینطور از برگزاری نمایشگاه بین ایران و آلمان استقبال كرد.
در این دیدار پترا اولشوفسكی معاون وزیر علوم، تحقیقات و هنر ایالت بادن ورتمبرگ اظهار داشت: وظیفه اولیه نهادهایی مثل این گروه اعزامی از آلمان و موزه های ایران، امكان سنجی هرچه بیشتر و تعامل فرهنگی و هنری بین دو كشور است و دنیا مشتاق دیدن آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران است.
همچنین كریستیانه لانگه رییس گالری اشتوتگارت با توجه شناخت اروپایی ها از هنر معاصر غربی اظهار داشت: شناخت اروپایی ها از هنر معاصر غربی اساساً عمیق تر و بیشتر است تا شناختشان از هنر معاصر خاورمیانه و بخصوص ایران و این خود دلیل اشتیاق موسسات و بنیادهای هنری اروپایی برای تعامل با موسسات هنری و خاورمیانه است.
پیا مولر تام رییس گالری ایالتی كارلسوهه با تاكید بر این نكته كه موزه هنرهای معاصر تهران در سطح بین المللی بسیار شناخته شده است، بیان كرد: با توجه با این شناخت و اعتبار است كه كنجكاوی و شوق زیادی برای دیدن این آثار در میان اهالی هنر در اروپا وجود دارد.
یوهان هولتن رییس گالری هنر ایالتی بادن بادن هم در این جلسه اظهار داشت: فضایی كه من مدیریت آن را به عهده دارم بر خلاف فضاهای موزه ای، از مجموعه خاصی نگهداری نمی كند اما با رویكرد فراگیر جهانی، علاقه مند به برگزاری نمایشگاه ها و پرژه های مطالعاتی با همكاری موسساتی مانند موزه هنرهای معاصر تهران هستیم.
رییس موزه هنرهای معاصر تهران در این دیدار كتاب گنجینه آثار خارجی موزه، كتاب آثار ایرانی و خارجی گنجینه ( نمایشگاه مسافران برلین و رم) و كتاب آثار نمایشگاه كارنامه را به این هیات آلمانی اهدا كرد.
در این دیدارعلی اكبر صادقی از هنرمندان پیشكسوت و معاصر كشورمان به همراه تعدای از نمایشگاه گردان ها، با گروه آلمانی دیدار و به تبادل اطلاعات هنر معاصر و مدرن پرداختند.


 

1396/09/08
19:44:04
5.0 / 5
4437
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , گالری , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است