سرقت تابلوهای هنری یك هنرمند

سرقت تابلوهای هنری یك هنرمند به گزارش آبی طرح پسر استاد هاشم فنی پور از سرقت پنج تابلو معرق و منبت پدرش به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان اطلاع داد.


مهیار فنی پور در گفت وگو با ایسنا، بیان كرد: پنج تابلو نفیس و بزرگی كه پدرم از سال ۱۳۶۰ برای ساخت آنها زحمت كشیده بود و در نمایشگاه های متفاوتی به نمایش گذاشته شده بود، از كارگاه پدرم دزدیده شدند. پدرم برای ساخت بعضی از این تابلوها حدود دو سال و نیم زمان گذاشته بود.
او كه از ۶ سالگی در حوزه معرق و منبت چوب فعالیت میكند، ادامه داد: به نظر میرسد تلاش سارق یا سارقان برای باز كردن درِ كارگاه از شب شروع شده بوده كه در نهایت بامداد زود موفق شدند در را باز كنند. در كنار پنج تابلو، وسایل دیگر كارگاه همچون لپ تاپ هم به سرقت رفته است.
فنی پور افزود: با عنایت به ارزش گذاری تابلوها در هر نمایشگاه، مجموع قیمت كارها به ۵۰۰ میلیون تومان میرسیده است.
او با اشاره به اینكه به نظر میرسد سارق یا سارقان بعضی از تابلوها را تخریب كرده و سپس با خود برده اند، اظهار نمود: خیلی از تكه های منبت و مربوط به كارها را روی زمین كارگاه پیدا كردیم. خیمه ها، كبوترها و كلاه خود امام حسین (ع) در تابلو عاشورا هم شكسته و خردههای آن را روی زمین بود.
فنیپور با بیان اینكه پس از سرقت از كارگاه به مراجع قضایی شكایت كرده ایم، اظهار داشت: تمام تابلوهای پدرم امضا دارند و شناسنامه كارها پشت آنها درج شده است و فكر می كنم سارق یا سارقان برای فروش آن با مشكل مواجه شوند.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، هاشم فنی پور متولد ۱۳۲۹ است و از سال ۱۳۳۶ كار معرق را زیر نظر استاد امامی آغاز كرده است.
این هنرمند كه نشان درجه دو هنری دارد، تا كنون ۲۹ نمایشگاه انفرادی در داخل و خارج از كشور برگزار كرده و در چند دوره از نمایشگاه های دو سالانه نگارگری ایران بعنوان معرق كار خلاق رتبه اول را كسب كرده است.
 

1396/11/27
14:19:59
5.0 / 5
4792
تگهای خبر: استاد , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است