مینیاتورهای تاریخ اصفهان، از سن پترزبورگ تا دانشگاه اصفهان

مینیاتورهای تاریخ اصفهان، از سن پترزبورگ تا دانشگاه اصفهان آبی طرح: مینیاتورهای آمده از سن پترزبورگ روسیه به دانشگاه اصفهان هدیه شد، این مینیاتورها روایت تاریخ اصفهان هستند و بعضی از آنها نمایش تاریخ كهن این دیار را بر بوم ها بر عهده دارند.


به گزارش خبرنگار ایسنا، ایرینا سامانوا در آیین افتتاحیه مینیاتورهای سبك اصفهان اهدایی سن پترزبورگ به دانشگاه اصفهان اظهار نمود: امروز خوشحالم كه این نمایشگاه در شهر بزرگ اصفهان برپا می گردد. این مینیاتورها در واقع هدیه ای از سوی روسیه و شهر سن پترزبورگ به دانشگاه اصفهان است.
وی اضافه كرد: این نقاشی ها در واقع مجموعه نقاشی هایی هستند كه از یك دفتر زیبا از ایران بوده و از قرن 17 میلادی نگه داری می شوند. این مینیاتورها در دفتر موراكا بعنوان یكی از 4 دفتر زیر نظر یونسكو بوده كه این مینیاتورها در آن نگهداری می شده است.
رییس موسسه شرق شناسی روسیه اظهار نمود: این نقاشی ها دارای ابعاد مختلف فرهنگی است و این تابلوها تصویری زنده از فرهنگ ایران، اصفهان و هند بوده كه در آنها همه چیز به نمایش گذاشته اند كه پر از زیبایی اند، اما از جنگ حرفی نمی زنند.
همچنین علی اكبر كجباف معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان در آیین افتتاحیه این نمایشگاه ادامه داد: روابط ایران و روسیه هم اكنون رابطه خیلی خوب و صمیمی است و دانشگاه های دو كشور به یكدیگر نزدیك هستند.
وی تصریح كرد: رابطه ایران و روسیه رابطه ای مستحكم و پرطرفدار در هر دو كشور است و امیدوارم كه این نمایشگاه مورد استقبال دانشجویان دانشگاه اصفهان به خصوص دانشجویان تاریخ باشد.
همچنین یوری شستریكف نماینده استانداری سن پترزبورگ در آیین افتتاحیه این نمایشگاه اظهار نمود: امیدواریم این نمایشگاه مورد استقبال دانشجویان اصفهان قرار گیرد. این نقاشی ها در آكادمی علمی تحقیقاتی در سن پترزبورگ از نظر تاریخی هم بررسی شده است تا فرهنگ ایرانی به درستی منتقل شود.
وی اضافه كرد: سن پترزبورگ و اصفهان از نظر فرهنگی به هم نزدیك هستند و در واقع مردم هر دو شهر آثار خویش را نگه داری كرده و به تاریخ خودشان افتخار می كنند.
نماینده استانداری سن پترزبورگ ادامه داد: سن پترزبورگ و مركز علمی و موسسه شرق شناسی روسیه هرچه ایران و دانشگاه اصفهان برای تاریخ خود بخواهد و هر كمكی كه باشد برای ارتقا دانش كمك خواهد نمود.1397/02/02
12:54:49
5.0 / 5
4454
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است