برگزاری نمایشگاه خط نقاشی به مناسبت ماه رمضان

برگزاری نمایشگاه خط نقاشی به مناسبت ماه رمضان آبی طرح: نمایشگاه گروهی خط نقاشی «خط و معنا» به مناسبت ایام رمضان در گالری ایده افتتاح می گردد.


به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی گالری ایده، نمایشگاه گروهی خط نقاشی «خط و معنا» به مناسبت ماه رمضان، با مجموعه ای از آثار جمعی از هنرمندان این عرصه با مبحث اسما خداوند روز جمعه، چهارم خرداد در گالری ایده افتتاح می گردد.
در این نمایشگاه كه به همت موسسه فرهنگی هنری ایده برگزار شده با كیوریتوری اهورا محمدی آثار هنرمندانی مانند محسن دائی نبی، مهرداد شوقی، حسین نوروزی، مهدی محمدی، علیرضا جوادی، خلیل كوئیكی، محسن كرمی، رایكا میلانیان و ساناز البرزی در معرض دید علاقمندان به هنر خط نقاشی قرار خواهد گرفت.
در استیتمنت این نمایشگاه آمده است:
«خوشنویسی هنری است تنیده در نوشتار و حروف. زمانی خوشنویس آیات قرآن، اشعار و سخن بزرگان را بر صفحات كتاب تك نسخه ای در كنار نقاش و تذهیب كار می نگاشت تا بر ارزش آن كلمات صد چندان بیفزاید.
خوشنویس كلمات را به زیباترین شكل می نوشت تا ماندگار شود. اما در دوران به اصطلاح مدرن، سنت و مدرنیته در تقابل با هم قرار گرفتند. هنر سنتی قاعده گرا بود و تغییر ساختارشكنانه را بر نمی تافت و هنر مدرن خط را بعنوان یك عنصر بصری می نگریست و می شكست قاعده ها را....
خط و خوشنویسی البته در سیاه مشق ها خویش را از معنا و خوانایی جدا كرده بود و زیبایی بصری جایگزین شد، ولی حتی در سیاه مشق هم قاعده ها رعایت می شد. اما خط و معنای مدرن می خواست قالب را بشكند و این در تناقص با سنت بود.... شكستن آغاز تغییر بود، ولی هر شكستنی زیبا نیست و چینش جدید تفكر نو می طلبید.
خط و معنا با نگاه نو بهانه این نمایشگاه است. هر چند این راه بیش از ۵ دهه است كه شروع شده و آنان كه تفكر نو را درك كرده اند، ماندگارند. »
نمایشگاه «خط و معنا» از روز جمعه، چهارم خرداد ۱۳۹۷ تا پنجشنبه ۱۰ خرداد در محل گالری ایده به نشانی كریم خان زند، خردمند شمالی، خیابان هجدهم، پلاك ۲۶ میزبان علاقمندان به آثار هنری است.1397/03/02
15:54:51
5.0 / 5
4331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است