نویسنده زن ایرانی برنده جایزه پل اینگل شد

نویسنده زن ایرانی برنده جایزه پل اینگل شد آبی طرح نویسنده زن ایرانی برنده جایزه پل اینگل شد


دینا نیری، نویسنده و فارغ التحصیل كارگاه های نویسندگی دانشگاه آیوا موفق شد جایزه «پل اینگل» را دریافت كند. جایزه «پل اینگل» هر ساله به نویسندگان، ناشران، ویراستاران، و معلمینی كه در آثارشان به موضوعات روز دنیا و همینطور بهتر شدن دنیا در آثار ادبی می پردازند اهدا می گردد.

نیِری در سن هشت سالگی ایران را ترك كرد، دو سال در كمپ زندگی كرد و در ده سالگی به آمریكا مهاجرت كرد. از این نویسنده ایرانی تابحال دو رمان انتشار یافته است. «یك قاشق چای از زمین و دریا» در سال 2013 و «پناهنده » در سال 2017 وارد بازار كتاب شد. هر دو داستان، مقالات، و داستان های كوتاه این نویسنده درباره آوارگان و مهاجرین در سراسر دنیا است.

نیِری بعد از اعلام خبر برنده شدنش در این جایزه اظهار داشت: «در شهر آیوا بود كه بعنوان یك آمریكایی و همینطور یك ایرانی احساس كردم نویسندگی را دوست دارم و آن را پذیرفتم.» جان كنیون، دبیر اجرایی كمیته «شهر آیوا، شهر ادبیات یونسكو» درباره نیِری اظهار داشت: «او تجربه و مهارتی دارد كه برای درك موضوعات دنیای امروز بسیار مهم می باشد. دینا علاوه بر نوشتن درباره موضوعات مهم دنیا در كارهای مربوط به پناهندگان داوطلبانه همكاری می كند. نویسنده ایرانی توانایی دریافت این جایزه را در همه ادوارش دارد اما كارهایش امسال بسیار متمایز بود. هزاران پناهنده سوری به دنبال یافتن مكانی به منظور زندگی در آمریكا و كشورهای دیگر هستند و دستور ترامپ در خصوص ممنوعیت ورود مسلمانان چند كشور همچون سوریه شرایط را بغرنج كرده است.»

241241

1397/04/11
21:53:52
5.0 / 5
5681
تگهای خبر: نویسنده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است