فروش آنلاین آثار در دستور كار انجمن نقاشان

از دیوارفروشی فاصله بگیریم

از دیوارفروشی فاصله بگیریم آبی طرح: یك عضو هیات مدیره انجمن نقاشان ایران اظهار داشت: در انجمن نقاشان فروش آنلاین را در دستور كار خود قرار داده ایم و در این زمینه تمركز كرده ایم؛ چراكه به نظر می آید فروش آنلاین می تواند به شناخت هنرمندان ما كمك و باعث دیده شدن آنها شود.


مینا نادری در حاشیه نمایشگاه گروهی اعضای انجمن هنرمندان نقاش ایران (كارنمای۱-۷) در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: یك تمركز شش ماهه بر روی سیاست برگزاری نمایشگاه كارنمای نقاشان ایران گذاشته ایم و تلاش شده كه در این نمایشگاه ها فرصتی برابر به هنرمندان داده شود و هنرمندان حرفه ای باشند و حتما آثار هنرمندانی در این نمایشگاه ها به نمایش گذاشته شود كه طی دو سال اخیر فعال بوده باشند.
وی ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه ها را می توان یكی از دستاوردهای انجمن نقاشان ایران عنوان نمود كه توانست با این كار جوانان نقاش را به گالری های تهران و خارج از كشور ارائه كند، از جانب دیگر هرچند كه هدف ما بر روی فروش این آثار نبوده است، اما تابحال ۶۰ میلیون فروش این نمایشگاه ها بوده است و توانسته ایم دو هزار كار از ۳۹۶ هنرمند را در ۸ كارنما به نمایش بگذاریم.
این عضو هیات مدیره انجمن نقاشان ایران تصریح كرد: تلاش داریم تا كارنماها را در شهرستان های دیگر كشور هم به نمایش دربیاوریم كه هم اكنون اصفهان در این زمینه فضای مناسب داشته است و ما هم با مذاكره هشت ماهه توانستیم این كارنما را به اصفهان بیاوریم، علاقه مندیم كه به همه شهرستان ها برویم چراكه هم جوانان نقاش دیده می شوند و هم از این كارنماهای پژوهشی شهرستان ها می توانند بهره ببرند.
نادری خاطرنشان كرد: در انجمن نقاشان فروش آنلاین را در دستور كار خود قرار داده ایم و در این زمینه تمركز كرده ایم چراكه به نظر می آید فروش آنلاین هم می تواند به شناخت هنرمندان ما كمك نماید و هم می تواند باعث دیده شدن هنرمند شود.
وی درمورد برخی انتقادها كه به گالری داری و دیوارفروشی و انحصاری شدن فعالیت هنر در نقاشی اظهار داشت: متاسفانه گاهی برای عرضه نقاشی ها در تهران تعدادی هنرمند هستند كه فقط می توانند بفروشند، گالری داشته باشند و در گالری های خارج از كشور حضور پیدا كنند باید تلاش نماییم و بتوانیم هنرمندان جوانمان را هم وارد این گالری ها نماییم و از دیوار فروشی فاصله بگیریم.
همینطور بابك اطمینانیان مدیر كمیته نمایشگاه های انجمن نقاشان ایران اظهار نمود: این نمایشگاه حاصل یك برنامه مفصل پژوهشی در انجمن نقاشان بوده است كه تلاش شده این نقاشی ها با كارگاه های پژوهشی عرضه شود.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، نمایشگاه گروهی اعضای انجمن هنرمندان نقاش ایران (منتخبی از كارنمای پژوهشی از ۱ تا ۷) از ۱۴ تا ۱۹ تیرماه در موزه هنرهای معاصر اصفهان برپا است.1397/04/19
13:03:54
5.0 / 5
4126
تگهای خبر: فروش , گالری , نقاشی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است