اطلاعیه یكی از اعضای خانواده صادق تبریزی

جعل آثار نقاش مشهور، تصمیم بر برخورد قانونی داریم

جعل آثار نقاش مشهور، تصمیم بر برخورد قانونی داریم آبی طرح: «سفر ابدی صادق تبریزی بهانه ای شده برای جاعلان آثار هنری تا مبادرت به جعل و كپی آثار این هنرمند فقید كنند.» این ها بخشی از اظهارات خواهرزاده صادق تبریزی چند ماه بعد از درگذشت این هنرمند نقاش برجسته است.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، گفته می گردد مواردی از جعل آثار مرحوم صادق تبریزی ـ بنیانگزار نقاشی خط در ایران و از هنرمندان مكتب سقاخانه ـ مشاهده شده است و حالا مهرداد فلاح ـ نقاش و خواهرزاده صادق تبریزی ـ بعنوان نماینده خانواده تبریزی از پیگیری قضایی این مساله خبر می دهد.
فلاح «ضمن محكوم كردن مبادرت به جعل آثار این هنرمند توسط عده ای سودجو» در این زمینه می گوید: پیرو اختیاراتی كه دایی اینجانب قبل از درگذشت و همینطور خانواده ایشان به من داده اند، اعلام می كنم كه بعد از درگذشت استاد تبریزی و بالا رفتن قیمت آثار ایشان، عده ای سودجو مبادرت به ساخت آثاری جعلی با امضای این هنرمند كرده اند. پرونده یكی از آنها در دادگاه با استفاده از شكایت من بعنوان نماینده خاندان تبریزی در حال پیگیری است. گوشزد می كنم اگر جاعلان بخواهند به جعل آثار این هنرمند ادامه ورزند، در سطح ایران و در سطح بین المللی با استفاده از مراجع قضایی با آنها برخورد قانونی خواهد شد.
او ادامه می دهد: برخورد با جاعلان آثار هنری دو نتیجه مهم به دنبال دارد؛ از یك سو از پایمال شدن حق و حقوق مادی و معنوی هنرمند و خانواده او جلوگیری می كند و از جانب دیگر زمینه ای می گردد برای پشتیبانی از هنر و پاسداری از حقوق خریداران و مجموعه داران آثار هنری.
خواهرزاده صادق تبریزی همینطور توضیح می دهد: در ارتباط با دریافت سرتیفیكیت (گواهی اصل بودن اثر) و كارشناسی آثار این هنرمند و اطمینان از اصالت اثر خریداری شده، هیچ گونه مبلغی از خریداران محترم دریافت نمی گردد.
نمونه ای كه بعنوان اثر جعلی به رسانه ها ارسال شده است

1397/06/13
13:44:00
5.0 / 5
4523
تگهای خبر: استاد , نقاشی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است