هنرمندان موسیقی ایران دور هم می آیند

هنرمندان موسیقی ایران دور هم می آیند به گزارش آبی طرح با دعوت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان كردستان جمعی از هنرمندان و مدیران عرصه موسیقی به منظور بررسی پتانسیل های موسیقی كردستان ۱۴ و ۱۵ شهریور ماه ۹۷ در سنندج حضور می یابند.به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، امین مرادی ضمن اعلام این خبر، اظهار نمود: برای نخستین بار در طول تاریخ موسیقی كردستان بزرگان و مفاخر موسیقی ایران زمین متشكل از اساتید فرهاد فخرالدینی، حسن ریاحی، محمد سریر، هوشنگ كامكار، داریوش پیرنیاكان، محمد میرزمانی، حمیدرضا اردلان، حمیدرضا نوربخش و حمیدرضا عاطفی به مدت دو روز در كردستان، مهد موسیقی ایران زمین به بررسی پتانسیل های موسیقایی كردستان می پردازند.

وی اضافه كرد: از مهمترین اهداف حضور این اساتید موسیقی در قالب شورای عالی موسیقی ایران بازدید از اركستر فیلارمونیك كردستان، اركستر فرهنگی كودكان و نوجوانان، اركستر جوانان و بررسی سطح كمی و كیفی این اركسترها، هنرستان موسیقی و بررسی نیازمندی ها و شیوه حمایتی از آنان در جهت تقویت و گسترش فعالیت های آنان است.

رییس حوزه هنری كردستان عنوان كرد: بازدید از اماكن تاریخی سنندج و كارگاه های ساخت سازهای موسیقی از دیگر برنامه های پیش بینی شده در روزهای حضور این اساتید در استان است.

وی خاطرنشان كرد: یكی دیگر از اهداف تحقق بخشیدن به تلاش های صورت گرفته در استان در جهت ارتقای سطح و جایگاه زیرساخت های موردنیاز در بخش های مختلف است كه بطور قطع در این راستا بخش فرهنگ و هنر بعنوان زیر بنای توسعه از جایگاه والایی برخوردار می باشد.

مرادی تصریح كرد: بطور قطع در دیداری كه با هنرمندان موسیقی كردستان پیش بینی شده است خبرهای بسیار خوبی را شاهد خواهند بود كه می تواند سرآغازی برای شروع دوره ای پربارتر از همیشه برای موسیقی كردستان شود و این استان را تبدیل به قطب موسیقی ایران زمین كند.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان كردستان اضافه كرد: یكی از اهداف حوزه هنری كه همواره بر آن تاكید كرده، بهره مندی هنرمندان استان از وجود بزرگان عرصه هنر بوده است و این حضور دو روزه دستاوردهای بسیار شگرفی را برای موسیقی كردستان رقم خواهد زد كه ضمن ارتقای شاخص های توسعه ای استان بالندگی و شكوفایی هنری را هم بیش از پیش رقم خواهد زد.

وی اظهار داشت: در كنار تمامی موارد تاكید بر امنیت پایدار استان كردستان و همینطور توجه ویژه نظام اسلامی بر ارتقای شاخص های فرهنگی و هنری و مهیا سازی بسترهای لازم و مورد نیاز استان هنر و فرهنگ كردستان از دستاوردهای این حضور پرارزش است.

مرادی در انتها تصریح كرد: كردستان امروز كانون اصلی فعالیت های فرهنگی و هنری كشور است و بطور قطع در جهت ارتقای آن تمامی مسؤولان استان یك صدا تلاش می كنند تا با عنایت به پتانسیل های بسیار عظیمی كه در بخش های مختلف هنری به ویژه موسیقی غنی این منطقه از كشور وجود دارد، در كنار هم گام برداشته و ضمن رفع مشكلات به تقویت نقاط قوت آن بپردازند.

 

1397/06/14
13:16:12
5.0 / 5
4631
تگهای خبر: اركستر , فرهنگ , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است