۱۵ هنرمند ایرانی در دوسالانه بین المللی فرانسه

۱۵ هنرمند ایرانی در دوسالانه بین المللی فرانسه آبی طرح: رییس انجمن هنرمندان سفالگر ایران از حضور ۱۵ هنرمند ایرانی در دوسالانه بین المللی كه مقرر است در فرانسه برگزار شود، اطلاع داد.


فرزاد فرجی درباره دوسالانه به ایسنا توضیح داد: در واقع این دوسالانه باید سال قبل برگزار می شد و هنرهای تجسمی وزارت ارشاد هم برای برگزار اعلام آمادگی كرد اما ترجیح دادیم بودجه ای كه می خواهند برای دوسالانه هزینه كنند در یك سلسله برنامه های سالانه و بعنوان سرمایه گذاری كوتاه مدت برای یك برنامه دراز مدت مثل دوسالانه ۱۳۹۸ در نظر بگیریم. «كاربردی های معناگرا» عنوان آخرین نمایشگاهی بود كه انجمن هنرمندان سفالگر برگزار كرد و پس از آن هم سلسله نشست هایی تعریف كردیم كه مقرر است همه آنها به جریان دیگری ختم شود.
او افزود: در جلسه ای كه به تازگی با پویا محمودیان ـ معاون صنایع دستی ـ داشتیم، قول همكاری گرفتیم تا آثار اعضای انجمن هم در دوسالانه بین المللی كه مقرر است اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ در فرانسه برگزار شود، حضور داشته باشند. ایران یكی از كشورهای دعوت شده به این دو سالانه است و می تواند ۱۵ اثر برای این رویداد ارسال نماید بنابراین در حال رایزنی برای انتخاب آثار هستیم. بنابراین در آبان ماه نمایشگاهی با عنوان «فرایافت» برگزار می نماییم كه از دل آن سه اثر انتخاب می گردد تا جزو ۱۵ اثری باشد كه مقرر است جهت شركت در این دوسالانه ارسال شود.
رییس انجمن هنرمندان سفالگر ایران درباره چگونگی انتخاب این آثار برای ارسال در دو سالانه فرانسه اظهار نمود: مقرر است نمایشگاه گردان هنرمندان ایران در دو سالانه فرانسه، ۱۵ اثر از هنرمندان ایرانی كه كار هنری خویش را با نگاه ویژه ای به فضای هنرهای دستی پیش می برند و خلق می كنند، انتخاب كنند. ما درخواست كردیم سه اثر از ۱۵ اثر ارسالی را به واسطه فراخوانی كه از جانب انجمن هنرمندان سفالگر داده می شود، انتخاب نماییم و این امكان را برای اعضا به وجود بیاوریم و این سه اثر را از فراخوان داخلی به آن نمایشگاه اضافه نماییم.
فرجی درباره ارسال آثار محدود هنرمندان هم بیان كرد: این دوسالانه سیاست های خاص خودش را دارد و تحت شرایط سختی پیش می رود. اعلام شده در هر دو سالانه ۱۱ كشور را به صورت میهمان انتخاب می نماییم، فضای مستقل به آن اختصاص می دهیم كه هر كشوری در این فضا می تواند ۱۵ اثر را به نمایش دربیاورد بنابراین فضایی كه مختص كشور ماست، امكان نمایش ۱۵ اثر دارد.
این هنرمند سفالگر افزود: مقرر است در هفته های آینده برای برگزاری دوسالانه سفال با مدیركل هنرهای تجسمی به برنامه مشخصی برسیم و بتوانیم برنامه ریزی اولیه ای برای دو سالانه ۱۳۹۸ داشته باشیم اما هنوز تاریخی برای برگزاری آن مشخص نشده است. اما آقای مظفری قول مساعدت داده است كه در سال پیش رو، دو سالانه سفال برگزار گردد كه البته با عنایت به تغییر و برنامه ریزی های مدیریتی این كار هم زمان بر است.
رییس انجمن هنرمندان سفالگر ایران همینطور از اختصاص گالری های طبقه همكف خانه هنرمندان به انجمن هنرمندان سفالگر در دی ماه اطلاع داد و اظهار داشت: قرار شده در این گالری ها نمایشگاهی از تمام رویكردهای انجمن و نگاهی به سفال و سرامیك هنرمندان این حوزه داشته باشیم.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، دهمین دوسالانه سفال آبان ۱۳۹۰ برگزار گردید و این رویداد تا كنون برگزار نشده است.1397/07/22
19:15:00
5.0 / 5
4577
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است